Aktuální sněhové zpravodajství 12.4.2019

Minulý týden zažily Alpy velmi potřebný sníh ve většině oblastí, který tak výborně zlepšil jarní podmínky pro lyžování. Francouzské a některé části švýcarských Alp měly hlavně chladné a slunečné počasí. Italské a rakouské Alpy budou mít o nadcházejícím víkendu chladné a oblačné počasí.

Sněhová předpověď

Podle sněhové předpovědi na nadcházející dny bude nejvíce sněžit ve střediscích Zermatt (švýcarské Alpy), Macugnaga a Cervinia (italské Alpy).

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly tento týden chladné a oblačné počasí. V jižní části rakouských Alp bude podle sněhové předpovědi srážkové počasí.

V údolí Ötztal má středisko Obergurgl přes 50cm čerstvého sněhu z minulého týdne, avšak tento týden bylo klidněji. O víkendu může být zhoršená viditelnost a teploty se budou pohybovat pod 10oC.

V severní části Tyrolska ve středisku Kitzbühel bude mít rovněž podle sněhové předpovědi oblačno v následujících dvou dnech. V neděli by mělo sněžit.

Salzburgu ve středisku Saalbach jsou svahy hodně měkké hlavně ve spodních částech při sjezdu do střediska. Podle sněhové předpovědi bude o víkendu oblačnost. Tam, kde budou teploty vyšší, mohou být srážky dešťové namísto sněhových.

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy budou mít o víkendu slunečné počasí. Což je skvělá zpráva poté, co ve čtvrtek téměř ve všech střediscích sněžilo.

Oblast Espace Killy bude mít oblačné počasí během víkendu, avšak občas prosvitne sluníčko. Teploty budou pod 5oC, takže sníh zůstane firmový.

Oblast Trois Vallées bude mít většinou slunečno. Teploty budou nízké, nepřesáhnout 2oC.

Grand Massif bude mít mírné počasí a podle sněhové předpovědi zde nebude o víkendu sněžit.

Portes du Soleil bude mít o víkendu mlhavo, zvláště odpoledne.

Lyžařská oblast Tarentaise bude mít oblačno s občasným slunečným počasím během nadcházejících dvou dnů a v neděli může lehce sněžit. Připadnou zhruba 3 cm čerstvého sněhu.

Švýcarské Alpy

Střediska švýcarských Alp směrované k francouzským Alpám budou mít o víkendu slunečné počasí, v jižní části bude více oblačnosti a v některých částech může sněžit.

Během tohoto týdne připadl v Saas Fee čerstvý sníh. O víkendu bude oblačno. Lehce sněžit bude podle předpovědi v neděli, kdy teploty nepřekročí 2oC.

Zermatt bude mít o víkendu převážně oblačné počasí bez srážek. Lehké sněžení se může ohlásit v neděli ráno. Odpoledne se pak vrátí sluníčko.

Region Jungfrau bude mít oblačno s lehkým sněžením v sobotu a v neděli. Teploty mohou klesnout až k -10oC ve vyšších polohách.

Oblast Quatre Vallées se střediskem Verbier bude mít převážně oblačno. V neděli se začne vyjasňovat.

Italské Alpy

Italské Alpy má střídavé počasí v jednotlivých regionech. Oblast Via Lattea bude mít v pátek a v neděli sněhové přeháňky, v sobotu převážně slunečno. Teploty se budou pohybovat pod bodem mrazu během celého víkendu.

Oblast Monterosa očekává v pátek odpoledne sněžení, počasí se poté na zbytek víkendu vyjasní. v sobotu a v neděli bude slunečno.

Údolí Aosta se střediskem Pila se těší na pár centimetrů čerstvého sněhu během víkendu. Během dne bude chladno a oblačno jen občas proniknou sluneční paprsky.

Středisko Madonna di Campiglio v oblasti Trentino bude mít převážně oblačno.

Německé Alpy

Garmisch má nádhernou vrstvu sněhu 430 cm a na svazích jsou skvělé podmínky pro lyžování. O víkendu bude chladno a oblačno s občasnými slunečními paprsky.

Zdroj: www.skiclub.co.uk