počasí 7.3.2013

 Rakouské Alpy

V Rakousku je mírný týden a v mnoha z rakouských středisek v nižších oblastech vládne jaro. Schladming (80/160cm) je jedním z nich. Ve střediscích je dostatek sněhu na horních i dolních svazích, ale mírnější počasí způsobilo rozbředlý sníh v nižších oblastech. Chladnější počasí můžete čekat příští týden.

Podobné je to i v regionu Ski Welt. Jarní sníh lze nalézt i mimo sjezdovku.

Tento víkend přináší konec mírného počasí. Příští týden očekávajte těžký sníh a mnohem nižší teploty, zima hlásí návrat.
 

 

 Francouzské Alpy

Mírné počasí v Alpách tento týden zasáhlo i Francii. Jarní sníh lze nalézt ve většině oblastí pod cca 2500m.

Alpe d´Huez (172/375cm) není vyjímkou. Nižší oblasti jsou docela rozbředlé, ale horní plochy jsou v mnohem lepší stavu.

Je to podobné jako u Meribel (115/200cm). Jarní podmínky na spodní polovině hor jsou pro lyžování skvělé, přilnavý sníh je ideální pro krátké, rychlé zatáčky.

 

 

 Švýcarské Alpy

Mírné počasí dnes vládlo ve většině Alp a Švýcarsko nebylo vyjímkou. Nižší svahy v Zermatt (50/154cm) byly podle vedoucího Ski Klubu trochu měkké.

Skvělé podmínky lze nalézt v Davosu (75/154cm). Mají vynikající pokrytí sněhem a horní svahy jsou ve výborném stavu. Kvůli mírnému počasí jsou některé z nižších tratí na několika místech trochu měkkě, ale určitě se nemusíte obávat nedostatku sněhu díky dobře zasněžené zimě.

V Saas Fee (80/261cm) jsou výškové svahy velmi odolné vůči mírnému počasí a většina tratí je ve výborném stavu.

 

 

 Italské Alpy

Během dnešního dne v některých částech Itálie padal těžký sníh. Courmayeur (65/180cm) byl jednou z nich. Dnes bylo mírné počasí, nižší svahy trpí trochu vyššími teplotami a slabým dešťem.

Dále na východ, směrem k Dolomitům, byl sušší čtvrtek. Oblačne nebe v Alagna (35/150), špatná viditelnost, ploché světlo, ale sníh je stále v dobrém stavu. Většina míst je pro lyžování velmi vhodná.
 

 

 Německé Alpy

Čtvrtek 7.3. znamená i pro německá střediska mírné počasí. Reit im Winkl (49/190cm) patří k nim. Mají výborné jarní podmínky, měkký sníh.

V Oberstdorf (35/230 cm) jsou podobné podmínky. Horní svahy mají nejlepší sníh, ale chladněji, zato na nižších svazích jsou vynikající jarní sníh.
 

Zdroj: www.skiclub.co.uk