Aktuální sněhové podmínky v Alpách 21. 3. 2013

Rakouské Alpy

V pondělí 18. března v Rakousku sněžilo na mnoha místech. Převládaly nízké teploty a silný vítr, nejlépe se lyžovalo v zákrytu stromů. Kaunertal (112/215cm) přivítal příval čerstvého sněhu a více lze očekávat v průběhu týdne.

Zimní počasí se po období jara opravdu vrací. Fantastické podmínky lze nalézt v lyžařské oblasti Arlberg, kde nízké teploty pomohly udržet sjezdovky ve skvělé kondici.

Tento týden očekáváme proměnlivé počasí, slunce i čerstvý sníh bude na většině místech Rakouských Alp.

 


Francouzské Alpy

Spousta čerstvého sněhu napadlo přes víkend v jižních francouzských Alpách, 80 cm sněhu napadlo v Alpe d'Huez (213/420cm) a 60 cm v blízkých Les Deux Alpes (140/250cm). Těžké sněžení v pondělí 18. března zapříčinilo uzavření některých vleků.

Nízké teploty ve většině vysokých středisek vytvořilo fantastické podmínky pro sjezdové lyžování. Espace Killy a 3 Valleys rovněž uvítal čerstvý sníh, který napadl o víkendu. Silný vítr vedl k uzavření některých vleků, ale to nezabránilo skvělému lyžování.

Ještě více čerstvého sněhu by mělo napadnout do konce týdne. Těžký sníh napadne v oblastech severních Alp.

 

Švýcarské Alpy

18. března napadlo 15 cm čerstvého sněhu v Zermatt (35/245cm). Kvalitními sjezdovkami se tak mohl Zermatt jen pyšnit. Počasí bylo celkem chudé, ale podmínky pro lyžování ideální.

Bílý sníh napadl také v Davosu (60/154cm). Celá lyžařská oblast je ve skvělém stavu s 6 cm nového sněhu a nízkými teplotami. Více sněhu napadlo v první polovině tohoto týdne. V druhé polovině týdne očekáváme mírné zlepšení, ale sněžení bude pokračovat.

 

Italské Alpy

Spousta sněhu napadla v mnoha italských letoviskách přes víkend a hlavně v pondělí, zejména v těch na východě. 40cm napadlo v Alagna (30/200cm), která je jednou z nejzasněženějších oblastí v sezoně. Hrozí vysoké Lavinové nebezpečí a není vhodné chodit daleko mimo sjezdovky.

20cm napadlo také v Arabba (122/232cm). Oblast má vynikající podmínky pro lyžování, jak na sjezdovkách, tak i mimo sjezdovky. V průběhu týdne očekáváme více sněhu, to je skvělá zpráva pro každého, kdo plánuje jet na hory o Velikonočních svátcích.

Německé Alpy

Bílý sníh napadl ve většině německých střediscích během celého víkendu. Oberstdorf (25/230cm) byl jedním z nich, cca 5 cm sněhu napadlo v neděli 17. března. Převládají mnohem nižší teploty než v minulém týdnu, sníh je ve velmi dobrém stavu.

Trochu čerstvého sněhu napadlo i v Reit im Winkl (39/155cm). Stejně tak v Oberstdorf, tratě jsou pokryté těžkým sněhem, ale čerstvý sníh určitě pomůže zlepšit podmínky na sjezdovkách. Více sněhu očekáváme o víkendu ve vyšších oblastech.

Zdroj: www.skiclub.co.uk