Aktuální sněhové podmínky v Alpách 19.4.13

Rakouské Alpy

Rakouská střediska si užívaly týden jarního lyžování. Převládají vysoké teploty, což vede v pozdních odpoledních hodinách k tání sněhu na sjezdovkách. Střediska v Arlbergu ve čtvrtek 18. dubna obsloužili 55 vleků.

Obergurl (49/136cm) také nabízí dobré pozdní sezónní lyžování. Ve čtvrtek otevřeli většinu svých vleků. Vedoucí Ski Clubu říká, že si užili vynikající lyžování a slunečné počasí.

V Rakouských střediscích lze o víkendu očekávat sníh s deštěm. Měl by nasněžit čerstvý sníh.


Francouzské Alpy

Francouzská střediska se těší skvělému pozdnímu sezónnímu lyžování. Střediska Valley a Val Thorens (145/355cm) nabízí vynikající lyžařské podmínky a mají otevřené všechny vleky.

Nedávné vysoké teploty a silný sluneční svit vedly v některých oblastech k nestabilní sněhové pokrývce, zejména v Espace Killy. Buďte proto opatrní, pokud přemýšlíte o lyžování mimo sjezdovky.

Tento víkend moc sluníčka nebude, ale měl by nasněžit čerstvý sníh v Les Arcs, stejně jako v ostatních výše položených střediscích.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarsko tento týden zažilo skutečnou chuť léta s vysokými teplotami a slunečnou oblohou. Naštěstí je tu spousta sněhu po dobré zimě, takže všechny zbývající otevřená střediska nabízí stále dobré lyžování. Saas Fee (42/285cm) je jedním z nich. Ne všechny vleky jsou v provozu, zato sníh je skvělý, hlavně ve vyšších oblastech.

Engelberg (40/432cm) tento týden nabídl výborné jarní lyžování, polovina jejich vleků je stále otevřená pro pozdní sezónu, kde si lyžaři užijí.

Omezený prostor je k dispozici ještě v Davosu (29/158cm) a Klosters (10/158cm). Mají otevřeno 8 vleků. Celý týden převládalo teplé počasí a slunečná obloha.

Přes víkend má být zamračeno, čímž se zvyšují šance na udržení sněhu ve vyšších horách.


Italské Alpy

Většina italských letovisek jsou nyní uzavřeny, jen hrstka velkých letovisek je stále otevřená. Ve čtvrtek 18. dubna bylo středisko Cervinia (0/300cm) otevřeno i se všemi svými vleky. Sjezdovky jsou stále ve skvělé kondici, v odpoledních hodinách je sníh rozbředlejší.
Středisko Cortina (15/150cm) v Dolomitech bylo ještě tento týden otevřeno, ale mělo pouze tři vleky v provozu.

O víkendu se očekává směs silného deště a sněžení.


Zdroj: www.skiclub.co.uk