3 nejlepší střediska pro letní lyžování v Alpách

 

 

 

 

 

Dovolenou plnou lyžování si nemusíte užívat pouze v zimě, ale spoustu možností nabízí i letní měsíce. Letní lyžování je na alpských ledovcích stále vzácnější a to hlavně kvůli dopadu globálního oteplování.

Vybrali jsme pro Vás 3 nejlepší letní střediska v Alpách.

 

Rakouské AlpyHintertux

Pokud preferujete aktivnější dovolenou, oblast Zillertal a jeho proslulé Apres-ski, je pro Vás tím pravým místem. Kvalitní sníh i během letních měsíců najdete vždy na ledovci Hintertux.

V létě je na Hintertuxu v provozu 10 vleků a 18km sjezdovek, nejdelší měří 2km a končí přímo na sluneční terase u restaurace Tuxer Fernerhaus. Pro celý Zillertal si můžete zakoupit jeden společný skipas, který pak platí ve všech jedenácti střediscích Zillerského údolí.

 


Francouzské Alpy Les Deux Alpes

Je to jedno z nejstarších a nejprestižnějších středisek ve Francii, ve kterém můžete lyžovat po celý rok. Les Deux Alpes nabízí velikou škálu sjezdových tratí, najdou si tu své jak začátečníci, tak i zkušení lyžaři.

Letní lyžování nabízí toto středisko hlavně díky ledovci Mont-de-Lans, na který je nejlepší vyrazit v ranních hodinách. Svahy se otevírají již v 7 hodin ráno, a protože je slunce silné a sníh tak rychleji taje, kolem oběda už nejsou tak vynikající podmínky jako brzy ráno. V Les Deux Alpes trvá letní sezóna 8 týdnů a začíná koncem června.

 


Švýcarské Alpy
Zermatt

Možnost lyžovat po celý rok máte i ve švýcarském Zermattu a to hlavně díky ledovci Matterhorn. Lyžování je určeno spíše pokročilým a zkušeným lyžařům, než pro začátečníky.

Zermatt nabízí velmi kvalitní a luxusní služby. Tradiční alpské kouzlo podtrhují nádherné scenérie a elektromobily, kterými se po městě pohybuje.

 

Zdroj: www.onlyskiing.com