279 km perfektně upravovaných běžeckých tratí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seefeld nabízí ideální prostory a podmínky pro milovníky běžeckého lyžování. 279 km perfektně upravených běžeckých tratí pokryje všechny stupně obtížnosti jak pro začátečníky, tak i pro experty.

Mnoho tratí také splňuje všechna kritéria k tomu, aby si tento zimní sport mohli naplno užívat i vozíčkáři.

Seefeld poskytuje rovnoměrně vyvážený počet klasických a bruslařských tratí (124,7 km bruslařských a 154,3 km klasických tratí). Na mnoha úsecích vedou tyto stezky paralerně vedle sebe.

Seefeld, který v roce 1964 a 1976 hostil ZOH klasického lyžování, je Mekkou běžeckého lyžování. Trénovali a soutěžili zde téměř všechny běžecké elity. A to nejen kvůli přátelské pohostinnosti tyrolů, úchvatným scenériím a idelním klimatickým podmínkám, ale také díky vynikající síti stezek, které jsou neustále zdokonalovány a rozšiřovány.


Ocenění slavného průvodce ADAC

Běžecké tratě v Seefeldu dostaly opět pochvalu od ADACu - slavného průvodce lyžováním. S ohledem na
silnou konkurenci je Seefeld obzvláště hrdý na to, že obdržel 2. místo v kategorii "Běžky". V roce 2007 a 2009 obsadil první příčku.


Osvětlené běžecké tratě

3 km úsek mezi Seefeldem a sernem je osvětlený každý všední den od 17:00 do 20:30. 400 m dlouhá noční stezka u Alpenbad v Leutaschu je osvětlena každý pondělní večer od 17:00 do 20:00.


Tratě pro milovníky psů

V Leutaschu jsou také speciálně vytvořené běžecké tratě pro ty, kteří si s sebou berou své čtyřnohé miláčky. Psi vás mohou při lyžování doprovázet na 1,5 km dlouhém úseku, který se nachází na trase A8 Lehner a je vhodný jak pro klasiku tak i pro bruslení.

 

Ceny za využití veškerých běžeckých tras zimní sezóny 2011/2012

Se zákaznickou kartou:

- cena za den: 3 EUR za osobu
- 3 a více dnů: 9 EUR za osobu (platí pro celou dobu pobytu)

Bez zákaznické karty:

- cena za den: 6 EUR za osobu
- roční běžecká karta (běžky i kolečkové lyže): 100 EUR

 

Zde najdete mapku veškerých běžeckých tratí v Seefeldu:

http://www.seefeld.com/media/drucksorten/winter/loipenkarte_engl.pdf

 

Zdroj: www.seefeld.com