Sunnegga, Blauherd, Rothorn

Středisko: Zermatt - Matterhorn Ski Paradise

(1620m - 3103m)

Sunnegga, Blauherd, Rothorn

Vzdálenosti:

od Prahy 668 km
od Brna 873 km

Zermatt - Matterhorn Ski Paradice, Walliské Alpy, Švýcarsko
Jedinečná kulisa Matterhornu a 38 dalších čtyřtisícovek dělá z vesničky Zermatt místo známé po celém světě. Návštěvníky sem láká luxus a příjemná atmosféra a sportovce mimořádné sněhové podmínky v celém areálu a propojení s italskou stranou a střediskem Breuil-Cervinia–Valtournenche.

Za luxus se ovšem platí nejvyšší cenou skipasu v Alpách i cenou ubytování. Mnozí si tedy možná vyberou jako přístupové místo k sjezdovkám přilehlý italský areál. Výjimečnost Zermattu potvrzuje i fakt, že je zcela uzavřeno pro automobilovou dopravu.

Lyžování na větrem chráněných, prosluněných sjezdovkách Sunegga-Rothorn ocení především rodiny s dětmi. Poklidné sjezdy z Gornergratu do údolí nabízejí panoramatické pohledy na okolní Alpy. Zkušení lyžaři si vyberou muldovité svahy z Hohtälli a Stockhornu nebo proslulý 17 km dlouhý sjezd z Klein Matterhornu (Picolo Cervino) do Zermattu. Ideální široké, kvalitně upravené svahy pro carving se nachází na ledovci Theodulgletscher na dvou rovnoběžných sjezdovkách z Furggsattelu. Zermatt má také neobvykle širokou nabídku freeride tras s nadýchaným prašanem (např. na Stockhornu) a dokonce i nabídku heliskiingu. U stanice Grornergrat je nový freestylový Gravity Park pro snowboarding.

V Zermattu není možné se nudit – jeho nabídka zahrnuje také široký aprés-ski program, třeba 30 km pěších tras, sáňkování, potápění pod zamrzlým jezerem, jízdu se psím spřežením a mnoho dalšího.

Jen milovníci běžkového lyžování by asi byli Zermattem trpce zklamáni. Našli by zde totiž doslova pár stop v údolí.

Návštěvníci, kteří nemají hluboko do kapsy, jistě využijí i pestré nabídky nejrůznějších obchůdků, butiků a klenotnictví. Foto: Thomas Andenmatten

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 12 km Střední sjezdovky 11 km Težké sjezdovky 9 km

Pozemní lanovka1 Kabinová lanovka1 Gondola2 Sedačková lanovka4 Poma1 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 13020 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

14.6.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 345cm

Sníh v údolí: 345cm

Funpark : otevřeno

Ve středisku: Zermatt

Zdroj: www.tiscover.at

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Residence Petit Tibet

Residence Petit Tibet

Itálie | Breuil Cervinia

Středisko: Zermatt - Matterhorn Ski Paradise

od 20 EUR

osoba/noc od 531 Kč
200 m

Jde vám hlavně o lyžování a ubytování preferujete spíše jednodušší? Residence Petit Tibet je pro vás perfektní. Nabízí apartmány za velmi příjemné ceny a skvělou polohu u sjezdovky.

bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu)

Sertorelli Sport Hotel

Sertorelli Sport Hotel

Itálie | Breuil Cervinia

Středisko: Zermatt - Matterhorn Ski Paradise

od 100 EUR

osoba/noc od 2 630 Kč
LUXUSNÍ 350 m

Luxusní hotel s dlouhou tradicí a nápomocným personálem, ve kterém si dovolenou na horách určitě užijete. Po lyžování můžete posedět ve společenské místnosti nebo se nechat hýčkat v hotelovém wellness

snídaně polopenze