Verbier / Les Quatre Vallées

5

Kraj: Vallais, West Switzerland

Švýcarsko

(1500m - 3330m)

Zimní Alpy
Verbier / Les Quatre Vallées

Skipas:

57 € za den
288 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 970 km
od Brna 1176 km

Diskuze ke středisku:

2 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 135 km Střední sjezdovky 170 km Težké sjezdovky 26 km

Pozemní lanovka5 Kabinová lanovka1 Gondola10 Sedačková lanovka26 Poma43 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 79710 osob/hod

Skimapa: 1 | 2 | 3

Interaktivní skipama: 1

Předpověď počasí

ČT jasno 15/16°C ve větru 15°C

jasno 16/16°C ve větru 16°C

SO jasno 15/16°C ve větru 15°C

Zdroj: www.snow-forecast.com

Historie počasí | Detail počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Je zde možnost využití sněžnic na procházky v přírodě.

zobrazit celý text

Profil střediska

Verbier / Les Quatre Vallées, Walliské Alpy, Švýcarsko

Šest vesniček, čtyři údolí a čistý alpský vzduch, aktivní zimní dovolená, mimořádná jistota sněhu, více jak 250 slunečních dní v roce a nádherný výhled na okolní Alpy (s vrcholky Eiger, Matterhorn či Mont Blanc) – to je nabídka jednoho z nejlepších alpských lyžařských regionů. Mnoho slunečních dní však také znamená, že sníh brzy roztává. Vzhledem k tomu, že údolí probíhají přibližně jiho-severním směrem, jsou k západu obrácené svahy přímo vystavené odpolednímu slunci a sníh tak zde k závěru dne může postrádat kvalitu na východ obrácených svahů.

Lyžování se odehrává na množství navzájem dobře propojených sjezdovek. Nabídky škol lyžování a snowboardingu zahrnují mj. freestyle, telemarkové lyžování, vysokohorské lyžařské túry, či lyžování na 40 – 500 strmých svazích. Náročnější lyžař zde najde pozoruhodný počet sjezdovek (např. extrémní boulovatá černá z vrcholku Mont Fort převýšením 380 m na 1 km).

Naopak jednodušší svahy pro rodinny s dětmi či začátečníky se nachází při krajích skioblasti (Croix de Coeur, mezi Verbierem a La Tzoumaz, u Nemraz a u Thyon 2000), zatímco ty obtížnější jsou v jejím centru – přes Savoleyres, Les Ruinettes , Attelas až k Col des Gentianes.

V nabídce aprés-ski je například závěsné létání, chůze na sněžnicích, sáňkování a bobování a samozřejmostí jsou i lyžařské a snowboardingové školy. Můžete se také zúčastnit (ať již pasivně jako diváci či aktivně závodit) extrémního závodu ve snowboardingu Red Bull Extreme, kdy účastníci překonávají svahy o sklonu až 55°.

Ze všech městeček ve Čtyřech údolích si atmosféru původní architektury nejlépe zachoval Veysonnaz; ani zde to ale bez moderní stanice lanovky a moderních hotelů a infrastruktury nejde. Od Veysonnazu a dalších městeček, která se pyšní více jak tisíciletou historií, se liší Thyon 2000, který je dítětem 20. století.

zobrazit celý text