St-Luc–Chandolin

Středisko: Val d'Anniviers

(1655m - 3025m)

St-Luc–Chandolin

Vzdálenosti:

od Prahy 1005 km
od Brna 1202 km

Val d´Anniviers, Walliské Alpy, Švýcarsko
V jednom z postranním údolí Rhony se krčí jedenáct stylových vesniček - oblast Sierre d´Anniviers. Sedm oddělených zimních středisek (celková nabídka přes 200 km sjezdovek), není s výjimkou Chandolinu a St. Luc zrovna nejlépe propojeno, ale na své si zde přijdou opravdu všichni, zejména však sjezdařští fajnšmekři a milovníci freeride a lyžování v hlubokém sněhu. Spojení s odlehlejšími středisky Grimentz a Zinal je zajištěno skibusem.

Vercorin je menší, ale univerzální středisko na začátku Annivierského údolí, Chandolin a St. Luc je výjimečné dobrými sněhovými podmínkami a lyžováním až do 3000 metrů. Pod vrcholky Remointze a Bella Tola se nacházejí krásné, málo navštěvované svahy s královskou 6kilometrovou muldovatou sjezdovkou du Prilet či neméně dlouhými sjezdovkami pro carving.

Grimentz se pyšní nejrychlejší švýcarskou tratí letmého kilometru (rekord 190 km/hod), zatímco pro Zinal je typická koncentrace nadšenců snowboardingu (100 ha Snowpark).

Zimní dovolená by byla nekompletní bez dobré aprés-ski zábavy. Grimentz patří mezi nejvýstavnější obce Švýcarska. Zájmu se těší také exkurze ke hvězdárně St-Luc či do místních tradičních pekáren s možností upéci si vlastní chleba.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 20 km Střední sjezdovky 30 km Težké sjezdovky 10 km

Pozemní lanovka1 Sedačková lanovka3 Poma9 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 10350 osob/hod

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu