Corvatsch/ Furtschellas

Středisko: St. Moritz/Engadin

(1870m - 3303m)

Corvatsch/ Furtschellas

Vzdálenosti:

od Prahy 732 km
od Brna 765 km

St.Moritz/Engadin, Plessurské a Albulské Alpy, Švýcarsko
Mondénní a luxusní středisko. Místo přezimování světových celebrit. Největší švýcarské středisko. To vše je Svatý Mořic. Rozkládá se ve výšce 1856 m uprostřed sluncem zalitých a prašanem pokrytých alpských masivů. Přes průměrných 322 slunečních dní v roce tu díky ideální poloze panují mimořádně dobré sněhové podmínky.

Zimní sportovní aktivity se odehrávají v devíti areálech navzájem propojených skibusem a na 88 skvěle udržovaných sjezdovkách, obsluhovaných nejmodernějšími lanovkami. Z přepestrých možností lyžování vyzdvihněme alespoň nabídku extrémních sjezdů – dvoukilometrová Olympia v Corviglia nebo 5kilometrová Bernina v Diavolezza. První jmenované se však nemusí obávat ani zdatní carvingoví lyžaři.

Další lahůdkou pro experty je freeride sjezd zajištěným, ale neupraveným cca 10kilometrovým ledovcovým splazem Morteratsch v Diavolezza. V široké nabídce pro snowboarding vyniká Mellowpark s 120metrovou U-rampou nebo 500metrová přírodní U-rampa v Diavolezza. Těm, kterým uvedený příděl adrenalinu nestačí, lze doporučit heliskiing v Bernina nebo Cresta Run – jízdu 1200 m dlouhým ledovým korytem na skeletonových sáňkách rychlostí 140 km/hod.

Naopak pro rodiny s dětmi je ideální kotlina Marguns. Při svém aktivním lyžařském či jiném pobytu můžete také vybírat z bohaté nabídky aprés-ski: bobová dráha, bruslařská dráha na zamrzlém jezeře, jízda na saních tažených koňmi. Známé jsou především lyžařský maraton Engadin Skimaraton nebo dostihy White Turf, pořádané na zamrzlém Svatomořickém jezeře. A budete-li v Mořici, určitě vyjeďte na Piz Corvatsch. Výhledy na okolní Alpy určitě stojí za to.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 13 km Střední sjezdovky 89 km Težké sjezdovky 18 km

Kabinová lanovka3 Sedačková lanovka6 Poma5 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 14500 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3

Předpověď počasí

Út jasno -24/-24°C

St jasno -20/-20°C

Čt oblačno, zamračeno -8/-8°C

místy zamračeno, oblačno -7/-7°C

So místy zamračeno, oblačno -8/-8°C

Ne místy zamračeno, oblačno -6/-6°C

Zdroj: www.zamg.ac.at

Historie počasí | Detail počasí

Sněhové zpravodajství

25.2.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 160cm

Sníh v údolí: 70cm

Poslední sněžení: 16.2.18

Typ sněhu: tvrdý

Lanovek v provozu: 14/14

Sjezdovek v provozu: 120/120km

Funpark : otevřeno

Ve středisku: Corvatsch-Furtschellas

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu