St. Moritz/Engadin

5

Kraj: Graubünden

Švýcarsko

(1768m - 3303m)

Zimní Alpy
St. Moritz/Engadin

Skioblasti: Corvatsch/ Furtschellas | Muottas Muragl | Corviglia (vč. Piz Nair, Marguns) | Languard | Zuoz | Diavolezza/Lagalb

Skipas:

60 € za den
296 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 732 km
od Brna 765 km

Diskuze ke středisku:

4 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 64 km Střední sjezdovky 189 km Težké sjezdovky 65 km

Pozemní lanovka2 Kabinová lanovka7 Gondola1 Sedačková lanovka22 Poma16 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 67480 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

9.12.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 98cm

Sníh v údolí: 7cm

Poslední sněžení: 20.11.18

Typ sněhu: tvrdý

Lanovek v provozu: 19/24

Sjezdovek v provozu: 60/155km

Ve středisku: St. Moritz/Corviglia-Marguns

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu

Profil střediska

St.Moritz/Engadin, Plessurské a Albulské Alpy, Švýcarsko
Mondénní a luxusní středisko. Místo přezimování světových celebrit. Největší švýcarské středisko. To vše je Svatý Mořic. Rozkládá se ve výšce 1856 m uprostřed sluncem zalitých a prašanem pokrytých alpských masivů. Přes průměrných 322 slunečních dní v roce tu díky ideální poloze panují mimořádně dobré sněhové podmínky.

Zimní sportovní aktivity se odehrávají v devíti areálech navzájem propojených skibusem a na 88 skvěle udržovaných sjezdovkách, obsluhovaných nejmodernějšími lanovkami. Z přepestrých možností lyžování vyzdvihněme alespoň nabídku extrémních sjezdů – dvoukilometrová Olympia v Corviglia nebo 5kilometrová Bernina v Diavolezza. První jmenované se však nemusí obávat ani zdatní carvingoví lyžaři.

Další lahůdkou pro experty je freeride sjezd zajištěným, ale neupraveným cca 10kilometrovým ledovcovým splazem Morteratsch v Diavolezza. V široké nabídce pro snowboarding vyniká Mellowpark s 120metrovou U-rampou nebo 500metrová přírodní U-rampa v Diavolezza. Těm, kterým uvedený příděl adrenalinu nestačí, lze doporučit heliskiing v Bernina nebo Cresta Run – jízdu 1200 m dlouhým ledovým korytem na skeletonových sáňkách rychlostí 140 km/hod.

Naopak pro rodiny s dětmi je ideální kotlina Marguns. Při svém aktivním lyžařském či jiném pobytu můžete také vybírat z bohaté nabídky aprés-ski: bobová dráha, bruslařská dráha na zamrzlém jezeře, jízda na saních tažených koňmi. Známé jsou především lyžařský maraton Engadin Skimaraton nebo dostihy White Turf, pořádané na zamrzlém Svatomořickém jezeře. A budete-li v Mořici, určitě vyjeďte na Piz Corvatsch. Výhledy na okolní Alpy určitě stojí za to.

zobrazit celý text