Splügen

2

Kraj: Graubünden

Švýcarsko

(1480m - 2215m)

Zimní Alpy
Splügen

Vzdálenosti:

od Prahy 698 km
od Brna 841 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 12 km Střední sjezdovky 11 km Težké sjezdovky 7 km

Gondola2 Sedačková lanovka2 Poma1 Umělé zasněžování

Přeprava: 8200 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Splügen, Adulské Alpy, Švýcarsko
Hora Piz Tambo má mnoho jmenovců - počínaje horskou restaurací u Tambo-Vista až k Tambo-Tipi-Alpbar, od gondolové dráhy Tambo-Jumbo až po dětský ráj Tambo-Lino. Přitom se lyžařská zábava odehrává většinou ve Splügenu, daleko vzdáleném od majestátní hory. „Tambo“ se však turistům mnohem snadněji vyslovuje než „Tanatzhöhi“.

Městečko Splügen se ale nezapsalo do povědomí turistů svým lyžařským areálem, nýbrž svým historickým jádrem, půvabným barokním kostelem a překrásnými patricijskými domy, díky kterým si uchránilo svůj původní vzhled. Tambo–Jumbo dopraví lyžaře, snowboardisty, carverové lyžaře a vyznavače freeride během několika minut k horské stanici, která se jako pavouk v pavučině nachází uprostřed sítě sjezdovek různých stupňů náročnosti.

U výškových běžkových tratí je nejpřednější prožitek z krajiny, avšak i delší a náročnější tratě podél mladého Rýna jsou nádherným zimním zážitkem. Putování po Tambo-výškové cestě a jízda Tambo-sáňkařské dráze patří též Tambo aktivitám.

Kromě toho jako aprés ski se doporučuje okružní procházka vesnicí, návštěva Rheinwald-muzea a sáňkařské partie na Schamserbergu.

zobrazit celý text