Saas Grund

Středisko: Saas Fee - Saas Grund a Saas Almagell

(1559m - 3200m)

Saas Grund

Vzdálenosti:

od Prahy 856 km
od Brna 1060 km

Saas Fee - Saas Grund a Saas Almagel, Walliské Alpy, Švýcarsko
Tato tzv. Perla Alp se rozkládá mezi nejvyššími vrcholky švýcarských Alp, pouhých 20 km od magického vrcholu Matterhornu (4.478 m). Sněhová jistota, lyžování až do výšky 3600 m, množství slunečního svitu, příjemné jižní klima, čistý vzduch, překrásné výhledy na okolní Alpy a množství aprés-ski zábavy – to je nabídka tohoto atraktivního zimního střediska.

Ze tří městeček, která v této oblasti najdete, je nejznámějším Saas-Fee, které díky přítomnosti ledovce nabízí celoroční lyžování. Ubytování a pobyt pod druhou nejvyšší horou Švýcarska Dom (4.545 m) a neobyčejně působivým vrcholkem zaledněného Allalinu (4.027 m) je skutečně mimořádným zážitkem.

V okolním sportovním areálu kromě nabídky sjezdovek všech obtížností najdete také Kingdom park pro freeestylový snowboarding, nejvýše položenou otáčivou restauraci světa a největší ledovou jeskyni světa v ledovci Mittelallalin Saas-Grund a Saas-Almagell.

Stranou od moderního Saas Fee leží Saas Almagell, ve stylu původních horských vesniček, kde se dá prožít nerušená a pohodová zimní dovolená. Sportovní areál v Saas Almagell je vhodný pro pobyt s dětmi (dětský areál Children's Paradise). Dalšími specialitami střediska je skialpinismus na Allalinu a autofree provoz v Saas Fee.

Pro běžkaře je v údolí mezi Saas-Grund a Saas Almagell připravena běžecká stopa v celkové délce cca 25 km.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 9 km Střední sjezdovky 23 km Težké sjezdovky 2 km

Gondola2 Poma6 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 5420 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu