Les Mosses– La Lécherette

Středisko: Leysin / Les Mosses

(1450m - 2331m)

Les Mosses– La Lécherette

Vzdálenosti:

od Prahy 903 km
od Brna 1107 km

Leysin/Les Mosses, Freiburgské Alpy, Švýcarsko
Neobyčejná futuristická stavba na více než 2 000 metrů vysokém vrcholu La Berneuse září na slunci svým nápadným skleněným oděvem jako briliant. Otáčivá restaurace Kuklos jako ve zpomaleném filmu ukazuje hostům impozantní vrcholky Alp: Eiger k aperitivu, Matterhorn k předkrmu, Mont Blanc k hlavnímu chodu a vrcholky nad jižním břehem Ženevského jezera jako desert. V průběhu jedné a půl hodiny uvidíme vše důležité, co Švýcarské Alpy nabízí.

Leysin je z celkového pohledu lehké až středně těžké lyžařské středisko. Na jeho sto kilometrech sjezdovek se však nebudou nudit začátečníci, rodiny s dětmi ani zkušení lyžaři. Milovníkům freeride lyžování je určen leysinský areál Tour d´Ai. Bohatá nabídka je i pro snowbording – v Les Mosses je snowpark s boardercrossem a v Leysin zase Nescafé Freestyle Park s 150 m U-rampou, slalomem, skoky, freestyle sjezdovkou a boardercrossem.

Krásné okružní trasy mezi Les Mosses a La Lécherette, stejně jako trati u Leysinu, jsou na sníh spolehlivé a bohaté na proměny, takže překrásné výhledy opakovaně odvádějí pozornost od běhu. Celkem jsou pro běžkaře k dispozici dvě náročnější tratě.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 12 km Střední sjezdovky 27 km Težké sjezdovky 1 km

Poma12 Skibus zdarma

Přeprava: 9500 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu