Les Portes du Soleil (CH)

5

Kraj: Vallais, West Switzerland

Švýcarsko

(950m - 2277m)

Zimní Alpy
Les Portes du Soleil (CH)

Vzdálenosti:

od Prahy 938 km
od Brna 1144 km

Diskuze ke středisku:

6 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 170 km Střední sjezdovky 380 km Težké sjezdovky 100 km

Kabinová lanovka10 Gondola4 Sedačková lanovka83 Poma107 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 254000 osob/hod

Skimapa: 1

Interaktivní skipama: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Les Portes du Soleil (CH), Savojské Alpy, Švýcarsko
Oblast „Sluneční Brány“ či „Brány ke slunci“, rozprostírající se na území švýcarských a francouzských Alp (pas s sebou!), je skutečně mimořádně rozsáhlá. Na kvalitě lyžování a popularitě střediska neubírá ani fakt, že jeho vrcholky dosahují v nejlepším případě výšky středního alpského průměru.

Ačkoliv se jako sportovně zajímavější jeví část střediska rozkládající se ve švýcarských Alpách, bylo by chybou francouzskou část Portes du Soleil přehlížet. Švýcarský Les Crossets nabízí těžké sjezdovky pod Pointe de Mossette, na které by se měli odvažovat jen skutečně zkušení lyžaři. Proslulá neupravovaná sjezdovka Mur Suisse na francouzské straně je jejich francouzským obrazem. Nabídka sjezdovek v ostatních pěti střediscích je díky mírným svahům vhodná pro rodiny s dětmi a začátečníky.

Mimosezónní rodinná dovolená může být pro české turisty zajímavá i díky atraktivním cenovým balíčkům. Ve středisku nechybí ani nabídka areálu pro snowboarding (freestylový Superpark). Pro lyžaře s dobrou technikou a fyzickou kondicí je připraven unikátní skialpinistický zážitek ve Ski Safari, které se probíhá celým střediskem. Pod vedením zkušených lyžařských průvodců může být na těchto většinou několikadenních túrách stranou značených sjezdovek poznáván svět horských velikánů. Z rozsáhlé sítě tratí pro nordické lyžování připadá na švýcarskou stranu jen malá část. Morzine a Champéry nabízejí běžkařům několik atraktivních stop s náročnými úseky do údolí a kolem Lac de Morfine s panoramatickým výhledem na okolní Alpy.

zobrazit celý text