Parsenn

Středisko: Klosters

(1560m - 2844m)

Parsenn

Vzdálenosti:

od Prahy 692 km
od Brna 763 km

Klosters, Silvretta a Sesvena, Švýcarské Alpy
Klosters
je velmi dynamicky se rozvíjející alpské středisko vzdálené 10 km od střediska Davos. Jednoduché spojení s Davosem je možné skibusem, vláčkem či lyžařskou „houpačkou“ Gotschna/Parsenn, na kterou je z Klosters přístup pomocí gondolové lanovky Gotschnabahn.

Klosters není tak populární ani tak rozsáhlé jako starší bratr Davos, proto se profiluje spíše jako středisko pro rodinnou dovolenou či pro začátečníky. Jeho nabídka zahrnuje lyžování především na středně těžkých a lehkých sjezdovkách, neznačené terény pro freeride, boardercrossový areál v Madrisa a také lyžařské školy či možnost sáňkování.

Fakt, že se Klosters s úspěchem zaměřuje především na rodinné pobyty, dokládá i udělený švýcarský certifikát Familien Wilkommen. Návštěvníci Klosters, kteří touží po lyžování i v sousedním areálu Davosu, si nemusí kupovat zvláštní permanentku. Od 3denního skipasu je totiž areál, pro který skipas platí, rozšířen právě i na lyžařský areál Davosu.

Zimní dovolená ve středisku, které se specializuje na rodinnou dovolenou, vyžaduje i bohatý program aprés-ski. Platí to samozřejmě i pro Klosters. Můžete si zde vychutnat zimní procházky, túry se sněžnicemi, lední hokej (pro ubytované zdarma), curling pro malé i velké, projížďky na koňských sáních, jízda na koních při měsíčku s fondue a mnoho dalších zajímavých atrakcí.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 20 km Střední sjezdovky 60 km Težké sjezdovky 16 km

Pozemní lanovka2 Kabinová lanovka4 Gondola2 Sedačková lanovka5 Poma7 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 27910 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

21.1.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 222cm

Sníh v údolí: 108cm

Poslední sněžení: 19.1.18

Typ sněhu: prachový

Lanovek v provozu: 15/18

Sjezdovek v provozu: 81/95km

Ve středisku: Parsenn (Davos Klosters)

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu