Grächen

3

Kraj: Vallais, West Switzerland

Švýcarsko

(1600m - 2864m)

Zimní Alpy
Grächen

Vzdálenosti:

od Prahy 918 km
od Brna 1125 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 7 km Střední sjezdovky 31 km Težké sjezdovky 2 km

Gondola1 Sedačková lanovka3 Poma5 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 10700 osob/hod

Skimapa: 1

Interaktivní skipama: 1

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Pro snowboarding je zde malý snowpark na ježdění. Ti nejmenší užijí mnoho zábavy v dětském ski areálu Grüsch Füchsli Club.

zobrazit celý text

Profil střediska

Grächen, Walliské Alpy, Švýcarsko
Tvrdí se, že Schnöö, nejvyšší šéf všech sněhuláků, má v horské vesnici nad Mattertalem svoje bydliště. A protože bez dětí se sněhulák neobejde, láká do svého bílého ráje na Hannigalp mladé hosty a hýčká je svými hrami a žerty. Nezapomíná však ani na rodiče, kteří se po celodenním lyžování mohou posilnit a zahřát u Schööbaru nějakou dobrotou. Rodinná zimní dovolená začíná právě tady! Kdyby v domovině sněhuláků bylo ještě víc sjezdovek pro děti než je teď, byl by to ráj přímo dokonalý.

Teď však v revíru sjezdovek mezi Hannigalpem a Seetalhornem převažují náročnější sjezdy pro alespoň průměrně zkušené lyžaře a snowboarding. Atraktivní alpské túry na běžkách až na Plauhorn (3 246 m) jsou určeny spíše zkušeným lyžařům. Krásy Grächen se nejlépe odhalují v průběhu klidného běhu po trati.

Nejmladší hosté v „ráji sněhuláků“ se na Hannigalpu mohou protáhnout strašidelným tunelem, poněkud starší se scházejí k inline skatingu nebo šplhání po umělé lezecké stěně v moderním sportovním centru. Dospělí většinou končí den příjemnou zábavou při skleničce vína v aprés-ski baru nebo v romantickém povídání.

zobrazit celý text