Hungerberg/ Oberwald

Středisko: Goms

(1380m - 2080m)

Hungerberg/ Oberwald

Vzdálenosti:

od Prahy 792 km
od Brna 996 km

Goms, Bernské Alpy, Švýcarsko
Goms
je nejvýše položené, mohutnými třítisícovkami obklopené, údolí Rhony, které je nazýváno též jako Rotten. Nejatraktivnější lyžování je pro sportovní lyžaře a vhodné sjezdy se nachází na obou stranách Fiescherstalu. Ostatní sjezdovky jsou vhodné hlavně pro začátečníky.

Pohodlné přepravování v rámci areálu Vám zajistí 31 vleků a lanovek. V areálu se nachází i dva funparky pro snowboarding. Goms je ale především rájem běžkařů. Některé tratě dosahují až délky maratónu a celkem přesahují 100 km. Avšak existuje zde i možnost si tratě zkrátit díky bočním stezkám. Běžkaři si je tak mohou přizpůsobit vlastní tělesné kondici a počasí.

Noční život v Gomsu reprezentuje pouze jediná diskotéka. Hledáte-li klidní a tiché místo pro sovou zimní dovolenu, jste v Gomsu správně. K vidění je tu unikátních 70 barokních kostelů a kapliček. Večer mohou fajnšmekři vyzkoušet dobroty, které chutnají stejně dobře jako kdyby je uvařil sám hotelový král Cézar Riotz, který se zde narodil.

Příroda v oblasti Gomsu je tak panenská, že celá oblast, zahrnující ještě středisko Eiger, Mönch a Jungfrau a ledovcové středisko Aletsch, byla 13. prosince 2001 vyhlášena Světovým přírodním dědictvím UNESCO.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 6 km Střední sjezdovky 12 km

Sedačková lanovka1 Poma3 Skibus zdarma

Přeprava: 6000 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu