Vorab-Ledovec

Středisko: Flims, Laax, Falera - Alpenarena

(1100m - 3018m)

Vorab-Ledovec

Vzdálenosti:

od Prahy 667 km
od Brna 871 km

Flims, Laax, Falera, Glarnerské Alpy, Švýcarsko
Alpenarena
je poměrně mladé a moderní lyžařské alpské středisko, které oslovuje zejména mladé lidi. Lyžování zde probíhá na jižně orientovaných svazích ve výškách mezi 1 100 a 3 018 metry, přičemž sněhovou jistotu dává středisku ledovec Vorab.

Kromě carvingu či snowboardingu si zde můžete vyzkoušet telemarkové lyžování nebo jízdu na zábradlích/railech či na rampě. Středisko však proslulo především nabídkou freeride aktivit – žlutou barvou značených 40 km neupravených sjezdovek (např. Segnes, Platt'Alva and Scansinas) a i neznačenými sjezdy. Tyto aktivity jsou určeny výhradně pro vynikající lyžaře za předpokladu, že budou respektovat stupně hrozícího lavinového nebezpečí. Kromě toho jsou k dispozici 3 megarampy a 2 parky se skoky. Pozici freeride mekky potvrzuje i množství každoročně pořádaných závodů, v čele s Skicross FIS World Cup a Snowboard FIS World Cup. Ani milovníci klasického lyžování zde nepřijdou zkrátka – vychutnat je možné 14 km dlouhý sjezd z ledovce do Flimsu s 1900 m převýšení, kde zažijete vše – freeride v hlubokém prašanu i skvěle upravené sjezdovky pro carving či náročnější jízdu v těžším mokrém sněhu v dolních partiích trasy.

Co víc? 35 barů a klubů, 73 restaurací, bezpočet možností ubytování. Zimní dovolená zde může být opravdu dokonalým zážitkem. Z aprés-ski aktivit vybíráme šplhání po ledovci, bruslení, sáňkování pro děti dobrodružství v indiánské vesničce, pro snowboardisty přenocování v teepee-stanu či pro milovníky hazardu boj nervů v „Little Laax Pegas“.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 2 km Střední sjezdovky 1 km Težké sjezdovky 4 km

Poma2

Přeprava: 2600 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu