Brunni

Středisko: Engelberg

(1016m - 2080m)

Brunni

Vzdálenosti:

od Prahy 708 km
od Brna 913 km

Engelberg, Urnské Alpy, Švýcarsko
Engelberg
leží uprostřed Švýcarska na konci údolí říčky Aa jižně od jezera Vierwaldstättersee. Toto vyhlášené zimní středisko je velmi dobře dostupné po dálnici N2 resp. E35 a lyžaři se tak pohodlně dostanou do lyžařského ráje. Pro hosty je připravena rozsáhlá nabídka ubytování všech kategorií.

Středisku vévodí nejvyšší vrchol středního Švýcarska Titlis, vysoký 3 238 m. Dostanete se na něj panoramatickou lanovkou Rotair Titlis. V okolí Engelbergu se nachází několik významných lyžařských areálů - Titlis, Trübsee a Jochstock nebo Fürenalpen a Brunni. Brunni leží na slunečné straně Alp a proto se tam nachází Yeti Park pro děti.

Z vrchu Titlisu můžete vyzkoušet sjezdovku dlouhou 12 km a vedoucí až do Engelbergu s převýšením 2000 m. Sjezdovky jsou vhodné pro sportovně založené lyžaře. Engelberg je místem konání Světového poháru ve skocích na lyžích. Pro snowboardové lyžování je toto středisko téměř ideální. Snowboardisté mohou využít dva dobře vybavené snowparky – Brunni Snowpark a Jochpass/Engstlen Terrainpark s četnými halfpipe, quarterpipe a dalšími překážkami.

Středisko nabízí kromě lyžování a snowboardingu celou řadu jiných aktivit – canyoning, speleologické výpravy, bungee jumping nebo prostě jen skvělou noční zábavu v některé diskotéce nebo aprés-ski baru.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 3 km Střední sjezdovky 2 km Težké sjezdovky 2 km

Kabinová lanovka1 Sedačková lanovka1 Poma3 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 2740 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu