Anzère

Středisko: Crans Montana a Aminona

(1500m - 2420m)

Anzère

Vzdálenosti:

od Prahy 979 km
od Brna 1183 km

Crans Montana a Aminona, Walliské Alpy, Švýcarsko
Crans-Montana
je světoznámé alpské středisko s více než 100-letou historií. Je to také místo konání závodů Světového poháru a patřilo mezi vážné kandidáty na ZOH 2006 (vítězem se stalo Torino – se soutěžemi např. v Sestriére, Bardonecchia, Cesana, Sauze).

Středisko vzniklo spojením obcí Crans, Montana a třetí z nich, které se někdy objevuje i v oficiálním názvu střediska – Aminona (CMA). Rozkládá se na slunečných svazích údolí Rhony nad městy Sierre a Sion a kromě vynikajících terénů pro lyžování, carving i snowboarding nabízí i jedinečný panoramatický výhled na vrcholky Alp Matterhorn, Dom a Mont Blanc.

Zkušení lyžaři milují 12kilometrový sjezd z ledovce Plaine Morte, zatímco rodinám mohou pomoci při hlídání ratolestí v Fun Parc Bibi (středisko navíc vlastní certifikát kvality Family Welcome). Celá CMA je důmyslně propojena systémem lanovek a vleků, umožňující prožít zimní dovolenou bez použití automobilu. Výjezd na ledovec Plaine Morte ve výšce 3.000 m zajišťuje „Funitel“ - v současnosti nejmodernější lanovka na světě. Na ledovci je celoročně udržovaný areál pro nordické lyžování s 12 km dlouhou stopou, na kterém trénují týmy z celého světa.

Crans-Montana je místo s ideálními sněhovými i slunečnými podmínkami a údajně s nejčistším vzduchem Švýcarska. Z aprés-ski nabídky vybíráme 6kilometrovou sáňkařskou dráhu, velký počet bazénů, lety v horkovzdušném balónu či návštěvu nedalekého Leukerbadu s vyhlášenými termálními lázněmi.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 12 km Střední sjezdovky 37 km Težké sjezdovky 9 km

Kabinová lanovka1 Sedačková lanovka3 Poma7 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 10750 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu