Eischoll

Středisko: Augstbord-Region

(1220m - 2200m)

Eischoll

Vzdálenosti:

od Prahy 905 km
od Brna 1109 km

Augstbord-Region, Walliské Alpy, Švýcarsko
V krajině zimních sportů nad údolím Rhony je vzájemně propojeno pět zimních vesniček s výraznou rodinnou atmosférou a půvabnými jmény. Na první pohled stejné a přece jiné. Stejně rozmanité jako vesnice jsou i lyžařské sjezdovky v okolí. Pro ty, kdo si rádi vychutnávají přírodní krásy jsou tu lehčí sjezdovky, na Moosalp a v okolí velkého jezera existují však úzké lesní cesty a sjezdovky, které jsou stejně tak tmavé, jako černé krávy dole v údolí.

Snowboarding je možné pěstovat ve fanparku s 65-timetrovou U-rampou. Několik sjezdů je vhodných i pro freeride. Slatiny Hellela mezi Bürchenem a Zeneggenem jsou nejoblíbenějším místem běžkařů, stejně tak snadná trať je na Striggenu (1 560 m) v lyžařské oblasti Eischol.

Aprés-ski v tomto údolí nabízí bohaté nesportovní možnosti. Neměli byste vynechat návštěvu sýrárny v Rurtmannu v údolí Rhony nebo prohlídky stájí spojené s degustací mléka v Unterbächu. Tělesným požitkům nevyhýbající se lyžař zde má příležitost ochutnat mimořádná vína jako jsou Heida nebo Paien, která pocházejí prakticky ze stejné nadmořské výšky, v jaké končí lyžařské vleky. Horský vítr, s nadsázkou nazývaný jako „kuchař hroznů“, dovoluje na svazích dozrát hroznům tramínu ještě v nadmořské výšce 1 110 metrů

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 6 km Střední sjezdovky 10 km Težké sjezdovky 4 km

Sedačková lanovka1 Poma2 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 1600 osob/hod

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

22.2.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 160cm

Sníh v údolí: 30cm

Poslední sněžení: 17.2.18

Typ sněhu: tvrdý

Lanovek v provozu: 6/6

Sjezdovek v provozu: 20/20km

Ve středisku: Unterbaech-Eischoll

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu