Bürchen

Středisko: Augstbord-Region

(1500m - 2550m)

Bürchen

Vzdálenosti:

od Prahy 862 km
od Brna 1067 km

Augstbord-Region, Walliské Alpy, Švýcarsko
V krajině zimních sportů nad údolím Rhony je vzájemně propojeno pět zimních vesniček s výraznou rodinnou atmosférou a půvabnými jmény. Na první pohled stejné a přece jiné. Stejně rozmanité jako vesnice jsou i lyžařské sjezdovky v okolí. Pro ty, kdo si rádi vychutnávají přírodní krásy jsou tu lehčí sjezdovky, na Moosalp a v okolí velkého jezera existují však úzké lesní cesty a sjezdovky, které jsou stejně tak tmavé, jako černé krávy dole v údolí.

Snowboarding je možné pěstovat ve fanparku s 65-timetrovou U-rampou. Několik sjezdů je vhodných i pro freeride. Slatiny Hellela mezi Bürchenem a Zeneggenem jsou nejoblíbenějším místem běžkařů, stejně tak snadná trať je na Striggenu (1 560 m) v lyžařské oblasti Eischol.

Aprés-ski v tomto údolí nabízí bohaté nesportovní možnosti. Neměli byste vynechat návštěvu sýrárny v Rurtmannu v údolí Rhony nebo prohlídky stájí spojené s degustací mléka v Unterbächu. Tělesným požitkům nevyhýbající se lyžař zde má příležitost ochutnat mimořádná vína jako jsou Heida nebo Paien, která pocházejí prakticky ze stejné nadmořské výšky, v jaké končí lyžařské vleky. Horský vítr, s nadsázkou nazývaný jako „kuchař hroznů“, dovoluje na svazích dozrát hroznům tramínu ještě v nadmořské výšce 1 110 metrů

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 9 km Střední sjezdovky 8 km Težké sjezdovky 8 km

Sedačková lanovka1 Poma9 Umělé zasněžování

Přeprava: 5730 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

13.12.18

Sníh na sjezdovkách: 50cm

Sníh v údolí: 5cm

Poslední sněžení: 10.12.18

Typ sněhu: mokrý

Ve středisku: Unterbäch-Eischoll

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu