Celá oblast

Středisko: Arosa-Lenzerheide

Celá oblast

Arosa-Lenzerheide, Plessurské Alpy, Švýcarsko
Díky propojení středisek Arosa a Lenzerheide lanovkou, vzniklo jedno z největších středisek oblasti Graubünden s 225 km sjezdovek.

Středisko Arosa má výhodnou polohu  v závěru údolí, nevelký automobilový provoz, 8-12 hodin slunečního svitu denně a dostatek sněhu díky severním svahům. Je zde 40 km upravovaných zimních turistických cest a freeride park. Nejvyšší bod sjezdových tratí je ve výši 2.653 m. Na své si přijdou i vyznavači běžek i bruslaři.

Lenzerheide
V krásném údolí Chury se nachází jedno z nejstarších švýcarských lyžařských středisek s pyšným přízviskem Sports Unlimited. Lyžování v kotlině obklopené vrcholky alpských velikánů přináší nejeden zajímavý zážitek. Sluneční paprsky je možné si vychutnávat jak na na slunečních terasách u restaurací, tak díky orientaci sjezdovek, celodenně i na sjezdovkách. Dopoledne na Piz Scalottas, po obědě přesun k Weisshornu – tak je požitek slunce optimální a tak si hosté již celé století pobyt zpestřují spálenými nosy.

Dalším překvapení může být červená sjezdovka z hory Rothorn nad Lenzerheide. V prvním sedle totiž sjezdovka Totälpli prochází tunelem a poté pokračuje do Valbelly s možností výběru těžké či středně těžké obtížnosti. V plánu je propojení střediska s sousední Arosou.

Plánujete-li sportovní lyžařskou dovolenou s dětmi, je právě toto středisko pro Vás to pravé. Má pohodovou atmosféru, široké terény pro carving, ale i svahy s boulemi či freeride pro snowboarding pod Rothornem a širokou nabídku lyžařských i aprés-ski aktivit - nespočetné restaurace a obchůdky, bruslení na zamrzlém jezeře i na zimním stadionu, curling, squash, tenis, plavání, lezení na umělé stěně.

Běžkaři mohou stopy většinou lehké obtížnosti, jako je např. trasa La Principala s panoramatickým výhledem na okolní Alpy. Ambicióznější sportovci si mohou zatrénovat na závodní stopě La Pala.

 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 114 km Střední sjezdovky 87 km Težké sjezdovky 24 km

Pozemní lanovka3 Kabinová lanovka3 Gondola2 Sedačková lanovka19 Poma25 Skibus zdarma

Přeprava: 62808 osob/hod

Skimapa: 1

Interaktivní skipama: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu