Rothwald

Středisko: Aletsch

(1750m - 2300m)

Rothwald

Vzdálenosti:

od Prahy 866 km
od Brna 1071 km

Aletsch, Bernské Alpy, Švýcarsko
U města Brig se nad údolím Rhony vypíná strmý hřbet Aletschské oblasti s množstvím lyžařských středisek. Ačkoliv její největší zajímavostí je největší a nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher, díky kterému byla oblast zařazena do Seznamu přírodního dědictví UNESCO, není pro lyžaře tento ledovec pro letní ledovcové lyžování vhodný.

Zimních sportů si však návštěvník užije přebohatě – pro zkušenější lyžaře a příznivce snowboardingu jsou vhodné černé sjezdovky v Belalpu, rodinná dovolená se dá ideálně strávit na svazích spojených center Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp. Tato městečka jsou zároveň držiteli certifikátu Family Welcome, který je nejlepším předpokladem pro dobrou rodinnou dovolenou.

Aletschský region je díky vysoké poloze, a lyžování až v 2500 metrech, bohatý na sníh. Je proto vhodný i pro jarní lyžování. Příjemně strávená aktivní zimní dovolená může být završena i výběrem z aprés-ski nabídky střediska – např. návštěvou kluziště, bazénu (Riederalp, Bettmeralp, Blatten, Fiesch) či návštěvou zoologické zahrady ve Fiesch. Příjemným doprovodným jevem pobytu je krásný výhled na protější stranu údolí Rhony s vrcholky švýcarských Alp Mischabel, Matterhorn a Weisshorn. V městečcích Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp platí úplný zákaz automobilové dopravy.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 7 km Střední sjezdovky 12 km Težké sjezdovky 6 km

Poma4

Webkamera: 1 | 2 | 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

22.2.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 223cm

Sníh v údolí: 189cm

Poslední sněžení: 21.2.18

Typ sněhu: tvrdý

Lanovek v provozu: 36/36

Sjezdovek v provozu: 94/104km

Funpark Halfpipe: otevřeno

Ve středisku: Aletsch Arena

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu