Rosswald

Středisko: Aletsch

(1830m - 2960m)

Rosswald

Vzdálenosti:

od Prahy 863 km
od Brna 1068 km

Aletsch, Bernské Alpy, Švýcarsko
U města Brig se nad údolím Rhony vypíná strmý hřbet Aletschské oblasti s množstvím lyžařských středisek. Ačkoliv její největší zajímavostí je největší a nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher, díky kterému byla oblast zařazena do Seznamu přírodního dědictví UNESCO, není pro lyžaře tento ledovec pro letní ledovcové lyžování vhodný.

Zimních sportů si však návštěvník užije přebohatě – pro zkušenější lyžaře a příznivce snowboardingu jsou vhodné černé sjezdovky v Belalpu, rodinná dovolená se dá ideálně strávit na svazích spojených center Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp. Tato městečka jsou zároveň držiteli certifikátu Family Welcome, který je nejlepším předpokladem pro dobrou rodinnou dovolenou.

Aletschský region je díky vysoké poloze, a lyžování až v 2500 metrech, bohatý na sníh. Je proto vhodný i pro jarní lyžování. Příjemně strávená aktivní zimní dovolená může být završena i výběrem z aprés-ski nabídky střediska – např. návštěvou kluziště, bazénu (Riederalp, Bettmeralp, Blatten, Fiesch) či návštěvou zoologické zahrady ve Fiesch. Příjemným doprovodným jevem pobytu je krásný výhled na protější stranu údolí Rhony s vrcholky švýcarských Alp Mischabel, Matterhorn a Weisshorn. V městečcích Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp platí úplný zákaz automobilové dopravy.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 1 km Střední sjezdovky 34 km Težké sjezdovky 4 km

Gondola1 Poma5

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

13.12.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 146cm

Sníh v údolí: 36cm

Poslední sněžení: 10.12.18

Typ sněhu: nový

Lanovek v provozu: 10/36

Sjezdovek v provozu: 11/104km

Ve středisku: Aletsch Arena

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu