Fiescheralp

Středisko: Aletsch

(1050m - 2869m)

Fiescheralp

Vzdálenosti:

od Prahy 827 km
od Brna 1031 km

Aletsch, Bernské Alpy, Švýcarsko
U města Brig se nad údolím Rhony vypíná strmý hřbet Aletschské oblasti s množstvím lyžařských středisek. Ačkoliv její největší zajímavostí je největší a nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher, díky kterému byla oblast zařazena do Seznamu přírodního dědictví UNESCO, není pro lyžaře tento ledovec pro letní ledovcové lyžování vhodný.

Zimních sportů si však návštěvník užije přebohatě – pro zkušenější lyžaře a příznivce snowboardingu jsou vhodné černé sjezdovky v Belalpu, rodinná dovolená se dá ideálně strávit na svazích spojených center Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp. Tato městečka jsou zároveň držiteli certifikátu Family Welcome, který je nejlepším předpokladem pro dobrou rodinnou dovolenou.

Aletschský region je díky vysoké poloze, a lyžování až v 2500 metrech, bohatý na sníh. Je proto vhodný i pro jarní lyžování. Příjemně strávená aktivní zimní dovolená může být završena i výběrem z aprés-ski nabídky střediska – např. návštěvou kluziště, bazénu (Riederalp, Bettmeralp, Blatten, Fiesch) či návštěvou zoologické zahrady ve Fiesch. Příjemným doprovodným jevem pobytu je krásný výhled na protější stranu údolí Rhony s vrcholky švýcarských Alp Mischabel, Matterhorn a Weisshorn. V městečcích Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp platí úplný zákaz automobilové dopravy.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 15 km Střední sjezdovky 17 km Težké sjezdovky 13 km

Kabinová lanovka3 Sedačková lanovka3 Poma5 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 10000 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu