Westendorf

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

(802m - 1957m)

Westendorf

Vzdálenosti:

od Prahy 510 km
od Brna 527 km

VŠEOBECNĚ
Westendorf je zcela výjimečné místo v lyžařské oblasti SkiWelt. Dlouhou dobu platil tento areál mezi vrcholy Choralpe a Brechhorn jako tajný tip pro zasvěcené. Dnes patří Westendorf k nejoblíbenějším střediskům v celé oblasti SkiWelt. S množstvím nejrozmanitějších sjezdovek pro opravdové experty a znalce, se svým Boarders Playground, jedním z nejoblíbenějších funparků v celé lyžařské oblasti SkiWelt, ale v neposlední řadě i díky báječným cvičným terénům pro začátečníky a množství sjezdovek, které se skvěle hodí i pro méně zkušené lyžaře a rodiny s malými dětmi. A k tomu hned dva zlaté hřeby: Jedna z nejdelších a ta nejstrmější sjezdovka v celém areálu SkiWelt. Z Westendorfu se dostanete po sjezdovce Kandler na protilehlou stranu Brixenského údolí (a tudíž na druhou stranu lyžařské oblasti SkiWelt) a přes sjezdovku Ki-West do areálu Kirchberg-Kitzbühel (zde je v provozu autobusová kyvadlová doprava).

POKROČILÍ

Pokročilí zimní sportovci ocení výzvu zdejších sjezdovek: Nejstrmější sjezdovka v celé lyžařské oblasti SkiWelt, černá sjezdovka č. 112 na západním svahu Choralpe vyžaduje kondici a odvahu. Se svým 80% spádem se tento svah pro začátečníky opravdu nehodí…Také jeden z dalších velmi dlouhých a krásných sjezdů začíná na Choralpe (sjezdovka Kandler č. 11) dolů do Brixenu. I na ní je vzhledem k množství terénních zlomů a strmých úseků zapotřebí dobrá kondice. Ti, kdo rádi sbírají kilometry na sjezdovkách, mají ve Westendorfu na výběr hned 4 dlouhé sjezdy do údolí.

ZAČÁTEČNÍCI A TI, KTEŘÍ CHTĚJÍ ZNOVU ZAČÍT

Westendorf nabízí, jak začátečníkům, tak těm, kteří to chtějí po čase znovu zkusit, nepřeberné možnosti. Na velkém počtu lyžařských stezek a mírnějších sjezdovek si mohou méně zkušení sportovci užívat úplně beze stresu a v pohodě, jako velmi vhodné se právě pro ně nabízejí snadné sjezdy do údolí po sjezdovkách č. 111 a 113, na kterých se otevírají nádherné panoramatické výhledy do okolí.

RODINY / DĚTI

U nás najdete takřka rodinné prostředí, cvičnou louku pro začátečníky a děti, prakticky v centru obce, zde je k dispozici napojení na ostatní lanovky oblasti SkiWelt, ale i jednoduché sjezdovky na mistních svazích. Westendorf se výborně hodí pro zimní rodinnou dovolenou. Svah Laubkogel s talířovým vlekem - tady se mohou malí lyžaři pohybovat úplně samostatně a sami pro sebe prozkoumávat okolní horský svět.

ZÁŽITKY
Nejen zasvěcení dobře vědí, že ve Westendorfu se pořád něco děje. Žádný div, vždyť Boarders Playground to je „ten“ funpark v celé lyžařské oblasti. Od začátečníka až po profíka tady každý najde něco pro sebe, park se neustále přestavuje a vybavuje novými překážkami, plány pocházejí od těch nejlepších shaperů - rutina je ve funparku Boarders Playground opravdu neznámé slovo.

"Mini Playground" na cvičné louce v údolí - to je funpark s jednou tratí Easy Line pro začátečníky a malé freeridisty - mini jump line a mini rail line s o něco menšími a méně náročnými překážkami než ve funparku Boarders Playground nadchnou a pobaví.

Westendorf patří každopádně i k nejlepším lokalitám pro freeriding. Stinné svahy, převisy, dlouhé tratě až do údolí, zkrátka tady najdete všechno, co má správný terén pro freeriding mít.

Noc můžete změnit v den nejen v jednom z mnoha příjemných barů v centru obce Westendorf, ale třeba při nočním lyžování na vrcholu Schneeberg (sjezdovka č. 126).

„Předveď svůj nejkrásnější carvingový oblouk!“ Trať Ski-Movie s natáčením jízdy na svahu Laubkogel. Každý sjezd se nahrává, nejlepší jízdy si pak můžete za pomoci svého osobního Skiline-kódu prohlédnout, stáhnout a samozřejmě také rozesílat a sdílet…

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 19 km Střední sjezdovky 25 km Težké sjezdovky 2 km

Gondola2 Sedačková lanovka7 Poma3 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 18600 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

13.12.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 65cm

Sníh v údolí: 55cm

Poslední sněžení: 12.12.18

Typ sněhu: tvrdý

Lanovek v provozu: 16/90

Sjezdovek v provozu: 31/284km

Ve středisku: SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Apartmány Landhof

Apartmány Landhof

Rakousko | Ellmau

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 26 EUR

osoba/noc od 701 Kč
LUXUSNÍ 800 m


Luxusní apartmánový dům Landhof se nachází v srdci Kitzbühelských alp obklopen nádhernou přírodou. Moderně zařízené apartmány nabízí veškerý komfort a pohodlí. Dva velké apartmány se nachází v menším domu, který je přes 200 let starý. K odpočinku a znovu nabrání sil láká rozsáhlé wellness centrum s venkovním vyhřívaným bazén. Myslelo se i na malé hosty, na které zde čeká vybavená dětská herna.
AKCE: týdenní pobytové balíčky se zvýhodněným skipasem

snídaně bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu) venkovní vyhřívaný bazén

Club Hotel Edelweiss

Club Hotel Edelweiss

Rakousko | Itter

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 80 EUR

osoba/noc od 2 104 Kč
3 km

Komfortní hotel v blízkosti sjezdovek s rozšířenou polopenzí!

polopenze

Landhotel Oberwirt

Landhotel Oberwirt

Rakousko | Ebbs / Tirol

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 52 EUR

osoba/noc od 1 368 Kč
7 km

Luxusní 4hvězdičkový hotel s vlastním vinným sklípkem, restaurací, krásným wellness, krytým bazénem a komfortními pokoji navržené a zřízené v tyrolském stylu zajistí svým hostům nezapomenutelný pobyt.

snídaně polopenze krytý bazén