Söll

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

(703m - 1829m)

Söll

Vzdálenosti:

od Prahy 497 km
od Brna 522 km

VŠEOBECNĚ
Areál Söll v lyžařské oblasti SkiWelt má pro své návštěvníkům prostě všechno. Sjezdovky červené i černé, skvělé dlouhé sjezdy do údolí, jedinečný panoramatický výhled z vrcholu Hohe Salve, nejkrásnější vyhlídky na okolní horské velikány v celém Tyrolsku, hluboký prašan, ale také množství speciálních nabídek pro děti a mnoho nenáročných sjezdovek, vhodných i pro rodiny s těmi nejmenšími. Stačí, abyste tady strávili jednu dovolenou, a budete se stále vracet. K tomu ještě připočítejte, že Söll je prakticky epicentrem apres ski zábavy v celém areálu SkiWelt. Zde si přijdou na své nejen milovníci nočního života, ale všichni požitkáři: ve vynikajících restauracích, příjemných kavárnách, úžasných barech nebo v útulných tyrolských hospodách…

POKROČILÍ
Söll dá pořádně zabrat i náročným lyžařům. Z vrcholku Hohe Salve padá sjezdovka „Black Eagle“ po severním svahu tak příkře dolů do údolí Söll, že to až bere dech. Skvělý zážitek pro velmi dobré lyžaře, těm méně zkušeným však toto dobrodružství opravdu v žádném případě nedoporučujeme. Jižní svah směrem na Brixen je také strmý a náročný, ale sníh je na této slunečné straně méně namrzlý a jízda tedy snazší. Jedinečný prožitek pro náročné lyžaře, kteří hledají tu správnou výzvu.
Všichni, kteří radši malují do sněhu dlouhé carvingové oblouky, najdou v areálu Söll ideální podmínky, např. výborně upravované svahy u lanovky Grundried nebo třeba sjezdovky v okolí Kraftalm a samozřejmě také široké svahy podél lanovek Keat a Siller.
A ti, kdo mají raději klid trochu stranou hustě frekventovaných sjezdovek, ocení jistě trať "Black Pipe". To je lyžařská trať z vrcholu Hohe Salve do areálu Hochsöll se spádem více než 80%. Prostě adrenalinový zážitek!

ZAČÁTEČNÍCI A TI, KTEŔÍ CHTĚJÍ ZNOVU ZAČÍT
Začátečníci a ti, co chtějí znovu začít, najdou v areálu Söll nejlepší podmínky. Čarovná louka (Hexenwiese) v údolí je ideální terén, kde se dají vyzkoušet první krůčky nebo oblouky na lyžích. Také lyžařské školy přímo v dolní a horní stanici lanovky, obchod se sportovními potřebami a půjčovna lyžařského vybavení v dolní stanici ulehčí začátky lyžování. Hochsöll je naprosto ideální stanoviště pro lyžařské školy - se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti, s velkým prostorem pro výuku celých skupin a také s množstvím útulných horských chat, kde se „žáci“ mohou občerstvit. Sjezd do údolí, vhodný i pro rodiny s malými dětmi, tvoří perfektní závěr náročného dne na lyžích - není ani moc těžký, ani moc dlouhý a zvládnou ho bez problémů i méně zkušení lyžaři.

RODINY / DĚTI

Zimní sportovní středisko Söll investovalo v posledních letech stále větší částky právě do oblasti „Rodinná dovolená s malými dětmi“, tak např. byla zbudována Čarovná louka (Hexenwiese) v údolí, která má ideální terén pro první krůčky na sněhu a pro celou rodinu. Dětský svět Obilná sýpka (Kornkammer - KiKo) nabízí opatrování dětí už od 1 roku! V dalších dvou zážitkových světech pro děti Čarovný svět (Hexenkinderland) v mezistanici a Dětský mini svět (Minikinderland) v dolní stanici nabízí lyžařská škola Söll speciální kurzy po děti a opatrování dětí všech věkových kategorií - od batolat po teenagery. Starší děti zřejmě více ocení zábavné zážitky ve funparku Crazy Kangaroo a na sjezdovce Funny Bird Slope.
Lanovka Keat s vytápěnými sedadly a ochrannými kryty proti špatnému počasí, úschovny lyží (s obsluhou) v mezistanici i v dolní stanici.

ZÁŽITKY
Neobyčejná sjezdovka Funny Bird Slope a funpark Crazy Kangaroo nabízejí malým i velkým adrenalinovým šílencům báječné zážitky.

Sjezdovka Funny Bird Slope pod 2-sedačkovou lanovkou Salvenmoos nabízí zábavu ve dne v noci. Dvě rozmanité trati s nejrůznějšími překážkami: jumps, boxy, točené a rohové překážky, tunely, přejezdy a různé jiné tvary překážek.

Funpark Crazy Kangaroo u lanovky Rinner se svým oddechovým areálem se stále rozšiřuje a vylepšuje, takže je neustále aktuální. Zábava začíná v horní části sjezdovky Rinner a najdete zde množství různých specialit. Lehká trať Easy Line má dva trojité kicker s 2-4-metrovými tables a na konci tratě je široký sněhový box, ideální pro všechny začátečníky.

Söll je rakouská jednička v nočním lyžování. Najdete zde 11 kilometrů osvětlených sjezdovek - tím je lyžařská oblast SkiWelt Söll největší areál s nočním lyžováním v celém Rakousku! Jedinečný zážitek pro všechny zimní sportovce, kteří si den na lyžích chtějí prodloužit až do noci.

Večerní jízda na saních je neuvěřitelně příjemné zakončení dne - zážitek pro celou rodinu, ale totéž platí pro zakončení příjemného večera s přáteli. Sáně si můžete půjčit v dolní stanici nebo mezistanici.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 11 km Střední sjezdovky 13 km Težké sjezdovky 6 km

Kabinová lanovka1 Gondola2 Sedačková lanovka6 Poma3 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 19450 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Apartmány Landhof

Apartmány Landhof

Rakousko | Ellmau

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 26 EUR

osoba/noc od 701 Kč
LUXUSNÍ 800 m


Luxusní apartmánový dům Landhof se nachází v srdci Kitzbühelských alp obklopen nádhernou přírodou. Moderně zařízené apartmány nabízí veškerý komfort a pohodlí. Dva velké apartmány se nachází v menším domu, který je přes 200 let starý. K odpočinku a znovu nabrání sil láká rozsáhlé wellness centrum s venkovním vyhřívaným bazén. Myslelo se i na malé hosty, na které zde čeká vybavená dětská herna.
AKCE: týdenní pobytové balíčky se zvýhodněným skipasem

snídaně bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu) venkovní vyhřívaný bazén

Club Hotel Edelweiss

Club Hotel Edelweiss

Rakousko | Itter

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 80 EUR

osoba/noc od 2 104 Kč
3 km

Komfortní hotel v blízkosti sjezdovek s rozšířenou polopenzí!

polopenze

Landhotel Oberwirt

Landhotel Oberwirt

Rakousko | Ebbs / Tirol

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 52 EUR

osoba/noc od 1 368 Kč
7 km

Luxusní 4hvězdičkový hotel s vlastním vinným sklípkem, restaurací, krásným wellness, krytým bazénem a komfortními pokoji navržené a zřízené v tyrolském stylu zajistí svým hostům nezapomenutelný pobyt.

snídaně polopenze krytý bazén