Hopfgarten – Itter – Kelchsau (Hohe Salve)

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

(621m - 1829m)

Hopfgarten – Itter – Kelchsau (Hohe Salve)

Vzdálenosti:

od Prahy 504 km
od Brna 566 km

VŠEOBECNĚ - Hopfgarten

Obec Hopfgarten se rozkládá na úpatí hory Hohe Salve a je známá především svými svahy, které patří k těm nejslunnějším v celé lyžařské oblasti SkiWelt. Široké, výborně udržované sjezdovky jsou vhodné jak pro rodiny s malými dětmi a začátečníky, tak pro zkušené a ctižádostivé lyžaře. Moderní 8-místná kabinková lanovka dopraví sportovce na vrchol Hohe Salve (1.829 m), do centra lyžařského ráje v areálu SkiWelt.

Z nejkrásnějšího vrcholu v oblasti Tiroler Unterland vychutnáte působivou panoramatickou vyhlídku na vrcholy Kitzbühelských a Zillertalských Alp, masivu Hohe Tauern a na vrchol Wilder Kaiser. Tady můžete zhlédnout více než 70 třítisícovek najednou. Jedinečným zážitkem je každopádně otáčivá terasa restaurace Gipfelalm a nejvýše položený poutní kostel na vrcholu Hohe Salve.

POKROČILÍ

Zkušení lyžaři a lyžaři-požitkáři mají na svazích nepřeberné možnosti: Jižní svah „Südhang“, černá sjezdovka 2c přímo z vrcholu směrem na Brixen a Hopfgarten je nezapomenutelným zážitkem především v ranním slunci. Tady můžete nastoupit na okruh „Salven-Runde“, vedoucí po svazích areálů Hopfgartner a Söll. Sjezd do údolí Hopfgarten je dlouhý 5,8 kilometrů a patří k nejdelším v celé lyžařské oblasti SkiWelt.

ZAČÁTEČNÍCI A TI, KTEŔÍ CHTĚJÍ ZNOVU ZAČÍT

Začátečníci a ti, co to chtějí zkusit znovu, mají na svazích v Hopfgartenu mnoho možností: První krok je díky lyžařským školám a půjčovně lyží v dolní stanici kabinkové lanovky a cvičné louce hned vedle opravdu hračkou. Množství modrých sjezdovek, všechny široké a skvěle udržované nabízí na svazích Hohe Salve i těm méně zkušeným lyžařům, začátečníkům a školním výcvikovým kurzům nejrůznější možností. Každopádně velkým zážitkem bude pro méně zkušené lyžaře dlouhý, ale snadný sjezd dolů do údolí Hopfgarten.

RODINY / DĚTI

Rodiny s malými dětmi si nemohou vynachválit množství lehkých modrých sjezdovek - ideální i pro naprosté začátečníky. Obzvláště oblíbené jsou sjezdovky u lanovky Foisching, na které se dostanete zcela jednoduše a pohodlně novou spojovací lyžařskou cestou Schernthann-Wildbichl. Báječná novinka je nová 6-sedačková lanovka Schernthann s vytápěnými sedadly, ochrannými kryty proti špatnému počasí a automatickou zvedací plošinou pro pohodlné a bezpečné nastupování těch nejmenších.

Naši nejmenší návštěvníci se určitě budou cítit báječně na cvičné louce u dolní stanice lanovky: Dětský klub Kids Club Salvenland Hopfgarten nabízí opatrování pro děti od 1 do 3 let, dvě lyžařské školy nabízejí profesionální výuku lyžování pro všechny věkové kategorie.

VŠEOBECNĚ - Itter

Obec Itter nabízí rychlý nástup do centra lyžařských areálů SkiWelt Söll a Hopfgarten, ale současně je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí svoji zimní dovolenou strávit v klidu a pohodě. Itter má dva cvičné vleky v údolí a přímé napojení na kabinkovou lanovku a tudíž se báječně hodí i pro rodiny s malými dětmi.

POKROČILÍ

Areál SkiWelt Itter je malý ráj pro zimní sportovce, kteří chtějí svou dovolenou strávit v pohodě a mimo hustě frekventované sjezdovky. Ctižádostiví lyžaři si vychutnávají nejen terénně rozmanitý sjezd krásnou přírodou dolů do údolí - ten lze zvládnout z vrcholu Hohe Salve na jeden zátah, ale ocení především jednoduchý přístup do areálů Hopfgarten a Söll, kde už najdou sjezdovky všech stupňů obtížnosti.

ZAČÁTEČNÍCI A TI, KTEŘÍ CHTĚJÍ ZNOVU ZAČÍT

Začátečníci to zde v Itteru mají úplně jednoduché a jejich seznámení se zimním sportem probíhá v největší pohodě: dva cvičné vleky jsou v údolí, jeden přímo vedle kabinkové lanovky a druhý v centru obce - z něj můžete sjet přímo k dolní stanici kabinkové lanovky. První kroky na lyžích tady zažijete zcela beze stresu a v úplné pohodě. Půjčovna lyží a lyžařská škola jsou též přímo v dolní stanici.

RODINY / DĚTI

Rodiny s malými dětmi se cítí v areálu výjimečně dobře. Trochu stranou od rušného dění ve velkých lyžařských střediscích jsou první krůčky na lyžích ještě jednodušší. Dva cvičné vleky v údolí, cvičný terén s pohádkovou loukou a pohyblivým kobercem, vyhrazený jen pro zdejší lyžařskou školu - zde jsou pokusy o první oblouky na svahu úplná hračka pro nejmenší děti i jejich rodiče.

VŠEOBECNĚ - Kelchsau

Areál Kelchsau - od areálu Hopfgarten vzdálený pouhých 10 minut autem - přivítá zimní sportovce atmosférou starých dobrých časů. Tady najdete jednu dvousedačkovou lanovku a dva vleky, ale zato zdejší sjezdovky. Ráj pro lyžaře-labužníky: báječné sjezdy přírodním sněhem, široké svahy, jak dělané pro rodiny s dětmi, dvě útulné horské chaty a velkolepé panorama. Dovolená na horách pro pravé znalce - a to vše za velmi příznivé ceny díky vlastním skipasům pro areál Kelchsau.

POKROČILÍ

Široké, středně obtížné, výborně preparované sjezdovky lákají milovníky carvingu, několik selektivních sjezdovek nabízí změnu. Areál SkiWelt Kelchau je oblíbeným tréninkovým střediskem lyžařů, konají se zde i některé lyžařské závody.

ZAČÁTEČNÍCI A TI, KTEŔÍ CHTĚJÍ ZNOVU ZAČÍT

Areál Kelchsau se díky cvičnému vleku přímo u dolní stanice lanovky a relativnímu klidu v celé oblasti báječně hodí právě pro začátečníky - také rodinný sjezd od horní stanice je ideální cvičný terén. Lyžařskou školu s cvičnou loukou najdete hned u dolní stanice lanovky Hofstattbahn - zde se nachází také půjčovna lyží, kde si můžete půjčit kompletní lyžařskou výbavu.

RODINY / DĚTI

Ideální areál pro rodiny s dětmi: finančně nenáročný díky vlastním tarifům pro lanovky Kelchsau, malý a přehledný - zde se velmi brzo orientují i malé děti a mohou tak prozkoumávat zdejší lyžařské svahy na vlastní pěst.

ZÁŽITKY

Boční údolí Kelchsau patří k nejkrásnějším turistickým cílům v celých Kitzbühelských Alpách. Několik lehčích tras vychází přímo od horní stanice lanovek.
 

 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 22 km Střední sjezdovky 42 km Težké sjezdovky 8 km

Gondola2 Sedačková lanovka8 Poma8 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 2000 osob/hod

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Apartmány Landhof

Apartmány Landhof

Rakousko | Ellmau

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 26 EUR

osoba/noc od 701 Kč
LUXUSNÍ 800 m


Luxusní apartmánový dům Landhof se nachází v srdci Kitzbühelských alp obklopen nádhernou přírodou. Moderně zařízené apartmány nabízí veškerý komfort a pohodlí. Dva velké apartmány se nachází v menším domu, který je přes 200 let starý. K odpočinku a znovu nabrání sil láká rozsáhlé wellness centrum s venkovním vyhřívaným bazén. Myslelo se i na malé hosty, na které zde čeká vybavená dětská herna.
AKCE: týdenní pobytové balíčky se zvýhodněným skipasem

snídaně bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu) venkovní vyhřívaný bazén

Club Hotel Edelweiss

Club Hotel Edelweiss

Rakousko | Itter

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 80 EUR

osoba/noc od 2 104 Kč
3 km

Komfortní hotel v blízkosti sjezdovek s rozšířenou polopenzí!

polopenze

Landhotel Oberwirt

Landhotel Oberwirt

Rakousko | Ebbs / Tirol

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 52 EUR

osoba/noc od 1 368 Kč
7 km

Luxusní 4hvězdičkový hotel s vlastním vinným sklípkem, restaurací, krásným wellness, krytým bazénem a komfortními pokoji navržené a zřízené v tyrolském stylu zajistí svým hostům nezapomenutelný pobyt.

snídaně polopenze krytý bazén