Going

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

(798m - 1267m)

Going

Vzdálenosti:

od Prahy 499 km
od Brna 510 km

VŠEOBECNĚ
Areál SkiWelt Going je oáza klidu. Malý areál na východním konci lyžařské oblasti SkiWelt je tajný tip pro všechny lyžaře-požitkáře. V okolí hory Astberg se pohoda píše velkými písmeny, ideální prostředí pro rodiny s malými dětmi a pro všechny, kteří milují klidné slunečné svahy a dávají jim přednost před rušnými hustě frekventovanými sjezdovkami. A návdavkem k tomu se kolem Astbergu nacházejí ty nejkrásnější vyhlídky na okolní svět horských velikánů.

POKROČILÍ / POŽITKÁŘI

Mimořádně oblíbená hlavně u ctižádostivých lyžařů je sjezdovka Astberg v Goingu. jedná se o jeden z nejkrásnějších svahů v celém areálu SkiWelt, s neuvěřitelnými terénními přechody a se širokou prudkou sjezdovkou. Na sluneční straně hory Astberg si milovníci carvingu užívají na širokých středně těžkých sjezdovkách.
Všichni, kteří chtějí zažít opravdové dobrodružství na lyžích, se vypraví z Goingu na tzv. „Císařský okruh“ (Kaiser-Runde), který vede skoro 20 kilometrů po sjezdovkách a překonává více než 4 000 výškových m.

ZAČÁTEČNÍCI A TI, KTEŘÍ CHTĚJÍ ZNOVU ZAČÍT
Začátečníci a ti, co to po čase zase chtějí vyzkoušet jízdu na lyžích, se budou zaručeně cítit velmi dobře na četných lehkých modrých sjezdovkách na svazích Astbergu. Některé těžší úseky sjezdu do údolí můžete objet po lesních cestách, tak mohou v areálu SkiWelt Going dolů do údolí v pohodě sjíždět i méně zkušení lyžaři. Ideální pro začátečníky je velký cvičný prostor v údolí (cvičná louka Ellmau-Going) s vlastním cvičným vlekem. Lyžařská škola u dolní stanice nabízí všem zimním sportovcům profesionální výcvik.

RODINY / DĚTI
Lyžařská škola Going nabízí výcvik na míru i pro nejmladší děti. V dětském klubu Pingu (skupinový výcvik dětí od 4 - 15 let) a ve skupinách o maximálně 8 dětech se vaše ratolesti naučí lyžovat hrou. Škola zaručuje individuální přístup a způsob výuky odpovídající věku dětí.

ZÁŽITKY
Jedna z nejkrásnějších sáňkařských drah v celé lyžařské oblasti SkiWelt je 4,5 km dlouhá trať z vrcholu Astberg. Trať vede buď do Ellmau (Naschberg - Hotel der Bär) nebo přímo do Goingu (na cvičnou louku) a je denně do 24:00 hodin osvětlená. Příslušnou výbavu si obstaráte v půjčovně saní v prodejně Goingsport, přímo u dolní stanice lanovky Astbergbahn.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 4 km Střední sjezdovky 6 km

Sedačková lanovka2 Poma3 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 5854 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Apartmány Landhof

Apartmány Landhof

Rakousko | Ellmau

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 26 EUR

osoba/noc od 701 Kč
LUXUSNÍ 800 m


Luxusní apartmánový dům Landhof se nachází v srdci Kitzbühelských alp obklopen nádhernou přírodou. Moderně zařízené apartmány nabízí veškerý komfort a pohodlí. Dva velké apartmány se nachází v menším domu, který je přes 200 let starý. K odpočinku a znovu nabrání sil láká rozsáhlé wellness centrum s venkovním vyhřívaným bazén. Myslelo se i na malé hosty, na které zde čeká vybavená dětská herna.
AKCE: týdenní pobytové balíčky se zvýhodněným skipasem

snídaně bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu) venkovní vyhřívaný bazén

Club Hotel Edelweiss

Club Hotel Edelweiss

Rakousko | Itter

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 80 EUR

osoba/noc od 2 104 Kč
3 km

Komfortní hotel v blízkosti sjezdovek s rozšířenou polopenzí!

polopenze

Landhotel Oberwirt

Landhotel Oberwirt

Rakousko | Ebbs / Tirol

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 52 EUR

osoba/noc od 1 368 Kč
7 km

Luxusní 4hvězdičkový hotel s vlastním vinným sklípkem, restaurací, krásným wellness, krytým bazénem a komfortními pokoji navržené a zřízené v tyrolském stylu zajistí svým hostům nezapomenutelný pobyt.

snídaně polopenze krytý bazén