Brixen im Thale

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

(794m - 1674m)

Brixen im Thale

Vzdálenosti:

od Prahy 500 km
od Brna 522 km

VŠEOBECNĚ
Brixen im Thale patří k nejrozmanitějším areálům z celé lyžařské oblasti SkiWelt. Široké pohodlné sjezdovky, mnoho dlouhých sjezdů do údolí, báječné možnosti pro děti a navíc jedinečná ledová vesnička ALPENIGLU® v obci Hochbrixen - SkiWelt Brixen nabízí prostě pro každého něco. A že se lyžařský areál rozkládá na sluneční straně brixenského údolí, to je jen jedna z dalších výhod. Tady si můžete den na lyžích opravdu vychutnat

POKROČILí

Nároční sjezdaři najdou v Brixenu opravdu velké množství sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Tak např. sjezd z vrcholku Hohe Salve (sem se dostanete přes Hopfgarten nebo Söll) po jižním svahu je zcela jedinečný, ale i sjezdovky v areálu lanovek Kälbersalven jsou velmi oblíbené především u milovníků carvingu. V Brixenu si můžete vybrat hned ze tří sjezdů do údolí: „Normální“ sjezd se středně prudkými svahy a zajímavými spojovacími cestami, dále „Kaslach“ báječný sjezd přírodním sněhem (sjezdovka otevřena jen při příznivé sněhové situaci, i zde najdete několik prudkých úseků a terénních vln) a nakonec zcela výjimečný tip pro labužníky sjezdovka „Tanzer“. Jeden z nejkrásnějších sjezdů do údolí v celém areálu SkiWelt. Neobyčejně krásná příroda, prostě pochoutka. Zpátky se dostanete jednoduše kyvadlovým autobusem, který vás dopraví zpět k dolní stanici lanovky do Brixenu. Přímo od dolní stanice lanovky Brixen vede kabinková lanovka na protější stranu údolí do areálu Choralpe Westendorf. A odsud vede do údolí jeden ze zdejších nejnáročnějších sjezdů - sjezdovka „Kandler“. Velmi selektivní, s mnoha přejezdy terénních zlomů, s širokými úseky na carving a rychlými sjezdovými úseky. Prostě požitek.

PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY A TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ ZNOVU ZAČÍT
Brixen nabízí množství nejrůznějších možností, jak se zimními sporty začít. Lyžařská škola Aktiv (u dolní stanice) nebo lyžařská škola Brixen im Thale (horní stanice Hochbrixen) nabízí kurzy lyžování, snowboardingu, soukromé hodiny - individuální profesionální výcvik pro všechny od úplných začátečníků až po zkušené lyžaře. Vlastní cvičná louka s vlekem usnadní začátečníkům první kroky na sněhu, dále jsou samozřejmě k dispozici i lehké a středně těžké sjezdovky. Sjezd do údolí (sjezdovka 1b) z vrcholku Hochbrixen je vhodná i pro začátečníky, kteří po ní snadno a bez problémů sjedou až do údolí.

PRO RODINY / DĚTI

Brixen nabízí ideální podmínky pro dovolenou s dětmi i pro začátečníky všech věkových kategorií. Cvičný areál "Kinder-SkiWelt" v obci Hochbrixen, Bobo's Miniclub (pro děti od 3-4 let) a Dětský klub "Kinderclub" (od 3 let), vlastní cvičný vlek, Dětský svět "Aktiv-Kinderland" s různými stupni obtížnosti a dvěma dopravními pásy pro děti. Množství širokých skvěle upravených sjezdovek zve malé i velké, aby si společně vychutnali zážitky na sněhu, strávili příjemné chvilky v úžasné společenské místnosti, aby navštívili ledovou vesničku ALPENIGLU® v Hochbrixenu a samozřejmě také neobyčejně zajímavou výstavu ledových soch.

ZÁŽITKY
Neobyčejný zážitek je v každém případě ledová vesnička ALPENIGLU® v Hochbrixenu. Vesnička se skládá z 18 iglú a je opravdu jedinečnou podívanou. Ve středu pozornosti stojí pochopitelně látka, bez které by se žádný zimní sen nemohl uskutečnit: led! Občerstvení podávané na průzračném stole z ledu, nocleh v útulné suitě v ledovém iglú, báječné drinky ve sklenicích z ledu a jako zlatý hřeb výstava ledových soch. Díky hotelu-iglú, kostelu postaveného výhradně z ledu, díky vlastní restauraci, baru a sluneční terase je ledová vesnička ALPENIGLU® každopádně nejžhavějším tipem v lyžařské oblasti SkiWelt.

Kdo je tady ten nejrychlejší sjezdař? Trať s měřením rychlosti u lanovky Filzboden rozhodne. Zábava pro všechny, malé i velké!

Pro milovníky nočního lyžování nabízí Brixen bezvadné zážitky na nenáročné sjezdovce u vleku Schusterbühel. Ideální pro začátečníky, kteří si také chtějí vyzkoušet zážitky nočního lyžování.

Pro milovníky nordického lyžování má lyžařská oblast SkiWelt k dispozici celkem 196 km profesionálně upravovaných běžkařských tratí s nejrůznějším profilem. Absolutním zlatým hřebem je vysoko položená trať Hochbrixen. Nádherná krajina kolem dokola a díky velké nadmořské výšce sníh zaručeně až do konce sezóny.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 17 km Střední sjezdovky 18 km Težké sjezdovky 2 km

Gondola1 Sedačková lanovka4 Poma8 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 16500 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Apartmány Landhof

Apartmány Landhof

Rakousko | Ellmau

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 26 EUR

osoba/noc od 701 Kč
LUXUSNÍ 800 m


Luxusní apartmánový dům Landhof se nachází v srdci Kitzbühelských alp obklopen nádhernou přírodou. Moderně zařízené apartmány nabízí veškerý komfort a pohodlí. Dva velké apartmány se nachází v menším domu, který je přes 200 let starý. K odpočinku a znovu nabrání sil láká rozsáhlé wellness centrum s venkovním vyhřívaným bazén. Myslelo se i na malé hosty, na které zde čeká vybavená dětská herna.
AKCE: týdenní pobytové balíčky se zvýhodněným skipasem

snídaně bez stravy (kuchyňka součástí apartmánu) venkovní vyhřívaný bazén

Club Hotel Edelweiss

Club Hotel Edelweiss

Rakousko | Itter

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 80 EUR

osoba/noc od 2 104 Kč
3 km

Komfortní hotel v blízkosti sjezdovek s rozšířenou polopenzí!

polopenze

Landhotel Oberwirt

Landhotel Oberwirt

Rakousko | Ebbs / Tirol

Středisko: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

od 52 EUR

osoba/noc od 1 368 Kč
7 km

Luxusní 4hvězdičkový hotel s vlastním vinným sklípkem, restaurací, krásným wellness, krytým bazénem a komfortními pokoji navržené a zřízené v tyrolském stylu zajistí svým hostům nezapomenutelný pobyt.

snídaně polopenze krytý bazén