Schatzberg vč. Thierbach

Středisko: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

(1175m - 1903m)

Schatzberg vč. Thierbach

Vzdálenosti:

od Prahy 513 km
od Brna 575 km

Ski Juwel, Kitzbühelské Alpy, Rakousko 

Lyžařská oblast pod názvem Ski Juwel vznikla v prosinci 2012 spojením regionů Alpbachtal a Wildschönau a řadí se mezi Top-Ten 78 tirolských lyžařských regionů. Spojovací lanovka je zřízena přímo vedle stanice "Pöglbahn" v Inneralpbachu. Odtud vede nová okružní lanovka pod "Pechalm", kde je vystavěna mezistanice, a končí až na Schlatzbergu. Se stavbou 2 km dlouhé spojovací sjezdovky, která vede z Schatzbergu k mezistanici, se tak rozšířila nabídka pro lyžaře.

Oblast Ski Juwel díky své nadmořské výšce garantuje jistotu sněhu od půlky prosince do Velikonoc. V údolí Alpbachtal neexistují přeplněné sjezdovky, jedná se o klidné, útulné, rodinné středisko, návštěvníci se mohou těšit na pravou tyrolskou pohostinnost a dobrosrdečnost. Stejně tak slunečné vysokohorské údolí Wildschönau se čtyřmi vesničkami (Niederau, Oberau, Thierbach a Aufbach) láka svou pohostinností a klidem.

Alpbachtal je ideální pro rodiny s dětmi. Najdeme zde dětské vleky a „koberce“ a také zábavný dětský koutek. K dispozici je také velká dětská cvičná louka. Sjezdovky ve Wildschönau jsou vhodné pro všechny, od začátečníků, přes pohodové lyžaře vyhledávající široké sjezdovky pro carving až po profíky, kteří si libují v náročných sjezdech a chtějí se otestovat na FIS drahách.

Celý region Ski Juwel nabízí i oblasti s hlubokým sněhem pro milovníky freeride jízdy (17 km tratí). Příznivci snowboardingu jistě ocení tři snowparky s mnoha překážkami a U-rampou. Okolí Albachtalu i Wildschönau je vhodné také pro běžecké lyžování, zajímavostí je noční běžkaření.

Nabídka aprés-ski je v oblasti Ski Juwel velmi bohatá. Zábavu si můžete užít při bruslení, ski-kitingu, nebo při jízdě na saních tažených koňmi. Pro lyžaře jsou na vrcholcích hor připraveny útulné horské chaty k odpočinku a posilnění.
 

 

 

 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 6 km Střední sjezdovky 33 km Težké sjezdovky 2 km

Gondola1 Sedačková lanovka1 Poma10

Přeprava: 14000 osob/hod

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Út místy zamračeno, oblačno -26/-26°C

St oblačno, zamračeno -16/-16°C

Čt mírně sněží -9/-9°C

lehce sněží -9/-9°C

So místy zamračeno, oblačno -11/-11°C

Ne jasno -6/-6°C

Zdroj: www.zamg.ac.at

Historie počasí | Detail počasí

Sněhové zpravodajství

25.2.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 190cm

Sníh v údolí: 65cm

Poslední sněžení: 18.2.18

Typ sněhu: prachový

Lanovek v provozu: 45/45

Sjezdovek v provozu: 93/93km

Funpark Halfpipe: otevřeno

Ve středisku: Ski Jewel Alpbachtal Wildschoenau

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Landhotel Tirolerhof

Landhotel Tirolerhof

Rakousko | Wildschönau-Oberau

Středisko: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

od 68 EUR

osoba/noc od 1 788 Kč
0 m

V romantickém údolí Kitzbühelských Alp se nachází rodinný hotel s příjemnými majiteli, obklopen nádhernou přírodou a čistým horským ovzduším. Tento hotel je ideálním výchozím bodem pro prázdninové zážitky a aktivní odpočinek, využít můžete dobře vybavené wellness  s vnitřním bazénem.

polopenze krytý bazén