Alpbach

Středisko: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

(1000m - 1040m)

Alpbach

Vzdálenosti:

od Prahy 511 km
od Brna 573 km

Ski Juwel, Kitzbühelské Alpy, Rakousko 

Lyžařská oblast pod názvem Ski Juwel vznikla v prosinci 2012 spojením regionů Alpbachtal a Wildschönau a řadí se mezi Top-Ten 78 tirolských lyžařských regionů. Spojovací lanovka je zřízena přímo vedle stanice "Pöglbahn" v Inneralpbachu. Odtud vede nová okružní lanovka pod "Pechalm", kde je vystavěna mezistanice, a končí až na Schlatzbergu. Se stavbou 2 km dlouhé spojovací sjezdovky, která vede z Schatzbergu k mezistanici, se tak rozšířila nabídka pro lyžaře.

Oblast Ski Juwel díky své nadmořské výšce garantuje jistotu sněhu od půlky prosince do Velikonoc. V údolí Alpbachtal neexistují přeplněné sjezdovky, jedná se o klidné, útulné, rodinné středisko, návštěvníci se mohou těšit na pravou tyrolskou pohostinnost a dobrosrdečnost. Stejně tak slunečné vysokohorské údolí Wildschönau se čtyřmi vesničkami (Niederau, Oberau, Thierbach a Aufbach) láka svou pohostinností a klidem.

Alpbachtal je ideální pro rodiny s dětmi. Najdeme zde dětské vleky a „koberce“ a také zábavný dětský koutek. K dispozici je také velká dětská cvičná louka. Sjezdovky ve Wildschönau jsou vhodné pro všechny, od začátečníků, přes pohodové lyžaře vyhledávající široké sjezdovky pro carving až po profíky, kteří si libují v náročných sjezdech a chtějí se otestovat na FIS drahách.

Celý region Ski Juwel nabízí i oblasti s hlubokým sněhem pro milovníky freeride jízdy (17 km tratí). Příznivci snowboardingu jistě ocení tři snowparky s mnoha překážkami a U-rampou. Okolí Albachtalu i Wildschönau je vhodné také pro běžecké lyžování, zajímavostí je noční běžkaření.

Nabídka aprés-ski je v oblasti Ski Juwel velmi bohatá. Zábavu si můžete užít při bruslení, ski-kitingu, nebo při jízdě na saních tažených koňmi. Pro lyžaře jsou na vrcholcích hor připraveny útulné horské chaty k odpočinku a posilnění.
 

 

 

 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 12 km Střední sjezdovky 28 km Težké sjezdovky 5 km

Gondola2 Sedačková lanovka5 Poma7 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 15390 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Přehled zájezdů

Hotel Der Kirchenwirt

Hotel Der Kirchenwirt

Rakousko | Reith im Alpbachtal

Středisko: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

od 92 EUR

osoba/noc od 2 420 Kč
LUXUSNÍ 150 m

Luxusní wellness hotel s vnitřním bazénem a v blízkosti lanovek.

polopenze krytý bazén

Landhotel Tirolerhof

Landhotel Tirolerhof

Rakousko | Wildschönau-Oberau

Středisko: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

od 68 EUR

osoba/noc od 1 788 Kč
0 m

V romantickém údolí Kitzbühelských Alp se nachází rodinný hotel s příjemnými majiteli, obklopen nádhernou přírodou a čistým horským ovzduším. Tento hotel je ideálním výchozím bodem pro prázdninové zážitky a aktivní odpočinek, využít můžete dobře vybavené wellness  s vnitřním bazénem.

polopenze krytý bazén