Buchensteinwand

Středisko: Pillerseetal: St. Ulrich, Waidring

(885m - 1456m)

Buchensteinwand

Vzdálenosti:

od Prahy 447 km
od Brna 503 km

Pillerseetal: St. Ulrich, Waidring, Steinberge, Rakouské Alpy 
Údolí Pillerseetal v Tyrolských Alpách se pyšní jistotou sněhu od konce listopadu až do Velikonoc. Pillerseetal nabízí téměř 70 km sjezdových tratí všech obtížností ve střediscích: Buchensteinwand a Waidring/Steinplatte. Pillerseetal disponuje celkem 2 lanovkami a vleky. Pro návštěvníky je v oblasti Pillerseetal připraveno několik lyžařských a snowboardových škol, lyžařská dětská školka nebo „Bobo“ – dětský park. 

Prvním střediskem v údolí Pillerseetal je společný areál oblastí St.Ulrich am Pillersee, St.Jakob in Haus a Hochfilzen. Lákadlem je zde dětský park „Bobo“. Posledním areálem v Pillerseetal je středisko Steinplatte Waidring, které se rozkládá na hranicích Tyrolska, Salzburska a německého Bavorska. Místní sjezdovky ocení především milovníci carvingové jízdy. Ve středisku Waidring se nachází funpark pro snowboardisty.


Údolí Pillerseetal a krásy jeho okolí můžete poznávat při zimních túrách nebo na běžkách, údolím vede více než 100 km turistických a 110 km běžeckých tras. Nabídka aprés-ski je v oblasti Pillerseetal velmi bohatá. Najdeme zde mnoho sáňkařských tras, typické alpské chaty, dráhy pro curling nebo kluziště. Lyžařské školy v regionu Pillerseetal pořádají velké show s ukázkou skoků a akrobacie na lyžích. V Pillerseetal se každoročně koná světový pohár v biatlonu a také závody ve freeride.
 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 9 km Střední sjezdovky 8 km Težké sjezdovky 2 km

Sedačková lanovka2 Poma6 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 8600 osob/hod

Skimapa: 1

Interaktivní skipama: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

13.12.18

Sníh na sjezdovkách: 10cm

Sníh v údolí: 5cm

Poslední sněžení: 27.11.18

Typ sněhu: tvrdý

Ve středisku: Pillersee-Hochfilzen/Buchensteinwand

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu