Kristberg

Středisko: Montafon

(884m - 1580m)

Kristberg

Vzdálenosti:

od Prahy 630 km
od Brna 725 km

Montafon, Rätikon a Silvretta, Rakouské Alpy

Montafon
je jedna z nejvyhledávanějších lyžařských oblastí v Rakousku. Ve vorarlbergském lyžařském regionu otevírá jediná lyžařská soutěska přístup ke čtyřem větším a dvěma menším lyžařským areálům, které se rozkládají ve výšce 600 m až 2 400 m a která nabízejí rozsáhlou škálu nejrůznějších sjezdovek.

Nejvýhodnějšími místy pro skvělé zimní lyžování jsou bezesporu oblasti Silvretta Nova, Golm a Hochjoch. Skiregion Montafon se zaměřuje na různé skupiny lyžařů, třeba na začátečníky a rodiny s malými dětmi. Vyloženě malý areál se nachází na Grabsu u Tschaggunsu, kde máte možnost spatřit nejstarší rakouskou sedačkovou lanovku. Sjezd z Grabsu do údolí rozhodně není možné nazvat lehkým – je to totiž místo, kde se rozhodovalo o konečném pořadí ve světových pohárech v běhu na lyžích. Golm, který se vyznačuje nepřítomností lesního porostu, je dobře pokrytý sítí lanovek. Za dobrých sněhových podmínek je možné z vrcholku Golmu dojet až do městeček Vanbans či Tschagguns. Přímo naproti Tschagguns se tyčí Zamangspitze s centrem Kapellalpe, jehož ski-areál je přístupný dokonce ze tří stran. Protože se jedna z jeho částí – Hochjoch vyznačuje svahy příliš pozvolnými, byl na jeho druhé části – Grasjochu proražený 470 m dlouhý tunel spojující obě části.

Největším areálem je Silvretta Nova, který se rozprostírá na dvou kopcích – Valiseraspitze a Versettla propojených několika převážně sedačkovými lanovkami. Přístup sem je možný prostřednictvím sedaček nebo gondol z Goschurnu, St. Gallenkirchu a z Gortipohlu.

Příznivce snowboardingu potěší v oblasti Montafon množství funparků s několika U-rampami a quarterpipy v celém areálu a dokonce jeden boarderpark na Silvretta Nova.

Nabídka běžeckých možností je stejně skvělá jako ta pro sjezdaře – 100 km tratí různých náročností a určení, včetně bruslařských tratí a tratí pro psí spřežení, uspokojí opravdu každého. Ti, kteří dychtí po slunci, by měli zvolit stopu na Bielerhöhe.

Co se týče lyžařského zázemí a aprés-ski nabídky, veškeré obce v oblasti Montafon nabízí vynikající ubytování a zaměřují se na mladé sportovně orientované klienty.

 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 2 km Střední sjezdovky 2 km

Kabinová lanovka1 Poma2 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 1865 osob/hod

Interaktivní skipama: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

13.12.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 80cm

Sníh v údolí: 15cm

Poslední sněžení: 11.12.18

Typ sněhu: prachový

Lanovek v provozu: 8/35

Sjezdovek v provozu: 18/113km

Ve středisku: Silvretta Montafon

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu