Montafon

Kraj: Vorarlbersko

Rakousko

(700m - 2430m)

Zimní Alpy
Montafon

Skioblasti: Golm | Silvretta Montafon | Gargellen | Kristberg | Bielerhöhe

Skipas:

229,5 € za šest dní
(hl.sezóna - dospělý)

Vzdálenosti:

od Prahy 634 km
od Brna 835 km

Diskuze ke středisku:

2 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 89 km Střední sjezdovky 70 km Težké sjezdovky 11 km

Kabinová lanovka14 Gondola2 Sedačková lanovka25 Poma14 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 90320 osob/hod

Skimapa: 1 | 2

Interaktivní skipama: 1 | 2

Předpověď počasí

SO dešťové přeháňky 13/14°C ve větru 13°C

NE dešťové přeháňky 18/18°C ve větru 18°C

PO dešťové přeháňky 15/17°C ve větru 15°C

Zdroj: www.snow-forecast.com

Historie počasí | Detail počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

 

zobrazit celý text

Profil střediska

Montafon, Rätikon a Silvretta, Rakouské Alpy
Montafon
je jedna z nejvyhledávanějších lyžařských oblastí v Rakousku. Ve vorarlbergském lyžařském regionu otevírá jediná lyžařská soutěska přístup ke čtyřem větším a dvěma menším lyžařským areálům, které se rozkládají ve výšce 600 m až 2 400 m a která nabízejí rozsáhlou škálu nejrůznějších sjezdovek.

 Nejvýhodnějšími místy pro skvělé zimní lyžování jsou bezesporu oblasti Silvretta Nova, Golm a Hochjoch. Skiregion Montafon se zaměřuje na různé skupiny lyžařů, třeba na začátečníky a rodiny s malými dětmi. Vyloženě malý areál se nachází na Grabsu u Tschaggunsu, kde máte možnost spatřit nejstarší rakouskou sedačkovou lanovku. Sjezd z Grabsu do údolí rozhodně není možné nazvat lehkým – je to totiž místo, kde se rozhodovalo o konečném pořadí ve světových pohárech v běhu na lyžích. Golm, který se vyznačuje nepřítomností lesního porostu, je dobře pokrytý sítí lanovek. Za dobrých sněhových podmínek je možné z vrcholku Golmu dojet až do městeček Vanbans či Tschagguns. Přímo naproti Tschagguns se tyčí Zamangspitze s centrem Kapellalpe, jehož ski-areál je přístupný dokonce ze tří stran. Protože se jedna z jeho částí – Hochjoch vyznačuje svahy příliš pozvolnými, byl na jeho druhé části – Grasjochu proražený 470 m dlouhý tunel spojující obě části.

 Největším areálem je Silvretta Nova, který se rozprostírá na dvou kopcích – Valiseraspitze a Versettla propojených několika převážně sedačkovými lanovkami. Přístup sem je možný prostřednictvím sedaček nebo gondol z Goschurnu, St. Gallenkirchu a z Gortipohlu.

Příznivce snowboardingu potěší v oblasti Montafon množství funparků s několika U-rampami a quarterpipy v celém areálu a dokonce jeden boarderpark na Silvretta Nova.

Nabídka běžeckých možností je stejně skvělá jako ta pro sjezdaře – 100 km tratí různých náročností a určení, včetně bruslařských tratí a tratí pro psí spřežení, uspokojí opravdu každého. Ti, kteří dychtí po slunci, by měli zvolit stopu na Bielerhöhe.

Co se týče lyžařského zázemí a apré-ski nabídky, veškeré obce v oblasti Montafon nabízí vynikající ubytování a zaměřují se na mladé sportovně orientované klienty.

 

zobrazit celý text