Hochstein

Středisko: Lienzer Dolomiten

(668m - 1988m)

Hochstein

Vzdálenosti:

od Prahy 561 km
od Brna 531 km

Lienzer Dolomiten, Lienzské Dolomity, Rakousko

Kdo se přes přání po větším množství sněhu a dobrých sjezdech nechce zřeknout městské elegance, měl by svoji dovolenou trávit v
 750 let starém městečku Lienz uprostřed pyšných Lienzských Dolomit. Jádro středověkého města je dodnes zachováno. Zimní dovolená Vám tak bude v Lienzer Dolomiten připadat jako výlet do krajiny dětství.

Do lyžařského areálu Zettersfeld na úbočí Schleinitzu se jednoduše dostanete prostřednictvím lanovky přímo z Lienzu. Zettersfeld je možné bez nadsázky nazvat „sluneční střechou“, protože zde můžeme lyžovat od rána až do pozdního odpoledne. Vleky vedou ke spíše jednoduchým sjezdovkám. Jedinou výjimkou je 7,2 km dlouhá, úzká sjezdovka údolím z Hochsteinu do Lienzu.

V celém areálu Hochsteinu je zapotřebí více lyžařského umění než v Zettersfeldu. Zde se totiž nabízejí i sjezdovky pro ambiciózní sjezdaře, které byly již ověřeny ve světovém poháru.

Podél rozsáhlého údolního kotle se nabízí mnoho možností k provozování oblíbeného nordického sportu - běžkování. Komu však ani toto nestačí, ten může vyhledat výše položené tratě, jako například Iselberg. Příznivce snowboardingu a freestyle lyžařů potěší Sunsite Park na Zettersfeldu.

Jedním z největších lákadel aprés-ski nabídky v Lienzer Dolomiten jsou také velmi kvalitní sáňkařské dráhy a 2,7 km dlouhá (celoroční) bobová dráha. Kdo by chtěl využít i jiné sporotvní alternativy, Lienz a okolí nabízí např. ledovou plochu na bruslení a curling, bazén, tandemový paragliding, tenis aj.

 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 0 km Střední sjezdovky 11 km Težké sjezdovky 4 km

Kabinová lanovka1 Sedačková lanovka1 Poma2 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 4770 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu