Lackenhof - Ötscher

Středisko: Hochkar, Lackenhof

(810m - 1893m)

Lackenhof - Ötscher

Vzdálenosti:

od Prahy 320 km
od Brna 258 km

Hochkar, Ybbstálské Alpy a Hochschwab, Rakousko

Hochkar
je největší dolnorakouské lyžařské středisko vzdálené pouhých 342 km od Brna a 150 km od Vídně. Hochkar nabízí lyžování od prosince do konce dubna na výborně upravených sjezdovkách všech obtížností. Na své si zde přijdou začátečníci, zdatní lyžaři ale i příznivci snowboardingu a vyznavači freeride jízdy hlubokým sněhem nebo na boulích. 

Středisko Hochkar a vedlejší Lackenhof nabízejí celkem 38 km sjezdových tratí, 17 lanovek a vleků a také několik moderních zasněžovacích zařízení. Pro snowboardisty je v areálu Hochkar připraven snowpark, středisko bývá často nazýváno Mekkou vídeňských snowboardistů. Okolí střediska Hochkar je vhodné také pro běžecké lyžování. Stopy vedou v nadmořské výšce 800 – 900 m, nejoblíbenější trasa směřuje ze střediska Hochkar do Dürrenstein.

Stále oblíbenější zábavou se stávají túry na sněžnicích nebo zimní turistika zasněženou krajinou oblasti Hochkar. Kromě střediska Hochkar můžou lyžaři v oblasti navštívit ještě vedlejší, spíše rodinný areál Lackenhof se zábavním parkem pro děti. Od roku 2009 je ve městečku Göstling-Hochkar otevřeno wellness centrum s bazénem se slanou vodou, několika saunami a relaxační zónou.
 

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 6 km Střední sjezdovky 9 km Težké sjezdovky 4 km

Sedačková lanovka3 Poma3 Umělé zasněžování

Přeprava: 11000 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

jasno 7/7°C ve větru 5°C

So jasno 8/8°C ve větru 6°C

Ne lehce prší 4/5°C ve větru 1°C

Po místy zamračeno, oblačno 7/7°C ve větru 5°C

Út jasno 8/8°C ve větru 6°C

Zdroj: www.snow-forecast.com

Historie počasí | Detail počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu