Alberschwende

Středisko: Bregenzerwald

(720m - 1200m)

Alberschwende

Vzdálenosti:

od Prahy 579 km
od Brna 784 km

Bregenzerwald, Rakouské Alpy
Lyžařské středisko Bregenzerwald patří k oblíbeným centrům v nejzápadnější rakouské zemi Vorarlberg. Nabízí upravované sjezdové tratě všech obtížností v oblasti Damüls /2 007 m/, Schoppernau /2 040 m/ a Warth - Schröcken /2 100 m/, kam Vás dopraví celkem 34 lanovek a vleků. Oblast má společný skipas s oblastmi Walsertal a Lechtal. Bregenzský les představuje poměrně rozsáhlou oblast, zahrnující 22 obcí mezi arlberským masivem a sníženinou Bodamského jezera.

Velmi kvalitní služby poskytuje zejména vyznavačům běžeckého lyžování, jimž nabízí 320 km upravovaných stop. Nejvíce upravovaných tratí pro sjezdové lyžování, celkem 60 km, je v regionu Warth-Schröcken, jenž rovněž poskytuje dobré podmínky náročným lyžařům, stejně jako oblast Au - Schoppernau, která však disponuje menším počtem lanovek a vleků.

Příjemné prostředí pro rodinné lyžování se širokým výběrem méně náročných svahů najdeme v Hittisau a Riefensbergu, ale rovněž nad obcí Mellau, v níž se také nachází mimořádná zajímavost - jeden z nejstarších dochovaných objektů alpské dřevěné architektury.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 10 km Střední sjezdovky 8 km

Sedačková lanovka1 Poma6

Přeprava: 7200 osob/hod

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

18.11.17

Sníh na sjezdovkách: 30cm

Sníh v údolí: 30cm

Sjezdovek v provozu: 3/3km

Ve středisku: Bregenzerwald

Zdroj: www.tiscover.at

Historie sněhu