Tegernseer Tal

1

Kraj: Oberbayern

Německo

(790m - 1620m)

Zimní Alpy
Tegernseer Tal

Vzdálenosti:

od Prahy 430 km
od Brna 510 km

Diskuze ke středisku:

1 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 5 km Střední sjezdovky 2 km Težké sjezdovky 3 km

Gondola1 Sedačková lanovka1 Poma17 Umělé zasněžování

Přeprava: 11500 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

Ve Wallbergu nejdelší německá sáňkařská dráha 6,5 km dlouhá.

zobrazit celý text

Profil střediska

Tegernseer Tal, Bavorské Alpy, Německo
Přibližně jen hodinu jízdy autem z Mnichova, obklopeno malebnými horami je vzdáleno údolí s Tegernským jezerem. V létě i v zimě jsou jeho břehy či zamrzlá hladina rájem turistů. Jedinečná krása okolí, spojená s četnými možnostmi zimního sportování a bohatě rozmanitý zábavný aprés-ski program, vzbuzují o tuto oblast zvyšující se zájem.

Ačkoliv není o tuto oblast ze strany sportovně založených lyžařů oprávněně příliš velký zájem, přesto stojí 20 km sjezdovek za povšimnutí. Znalec zde ocení černou sjezdovku Glaslhang a rodiny s dětmi či začátečníci mohou využít ostatní mírné sjezdovky.

Tegernseetal je ale především rájem běžkařů. Těm se zde nabízí na 100 km preparovaných tratí, z nichž jedna třetina je upravena pro bruslení. Panoramatická trať okolo jezera nabízí překvapivé pohledy na vrcholky okolních kopců, tyčící se i o tisíc metrů výše. Místním unikátem je několik sáňkařských drah (včetně německé nejdelší, 6.5 km dlouhé, dráhy z Wallbergu).

Na své si zde přijdou i milovníci vzdušných prostorů - vždyť kde máte najednou možnost oddat se paraglidingu či létat s rogalem nebo dokonce v balónu? Po takovém sportovním vyžití uvítáte pestrou nabídku hotelů, pensionů a hospůdek, které jistě zpříjemní zimní dovolenou.

zobrazit celý text