Schliersee a Spitzingsee

2

Kraj: Oberbayern

Německo

(980m - 1580m)

Zimní Alpy
Schliersee a Spitzingsee

Vzdálenosti:

od Prahy 451 km
od Brna 509 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 9 km Střední sjezdovky 7 km Težké sjezdovky 4 km

Sedačková lanovka3 Poma7 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 11868 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

12.12.18

Sníh na sjezdovkách: 45cm

Poslední sněžení: 11.12.18

Ve středisku: Spitzingsee-Tegernsee

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu

Profil střediska

Schliersee a Spitzingsee, Bavorské Alpy, Německo
Oblast Schliersee/Spitzingsee tvoří společně se sousedícím Tegernsee okouzlující trojúhelník tří přírodních jezer. První turisté objevili oblast Schliersee před necelými sto lety. Od té doby se Schliersee vyvinulo v rodinné středisko pro aktivní rodinnou dovolenou a v poslední době se také stále více profiluje jako odpočinkové a relaxační centrum. Přesto, že oblast Schliersee/Spitzingsee je díky své vzdálenosti od Mnichova (60 km) oblíbeným víkendovým ski areálem jeho obyvatel, příroda, která jej obklopuje, je na rozdíl od sousedního Tegernsee ovlivněna zvýšeným turistickým ruchem jen v malé míře.

Tato okouzlující bavorská krajina je také rodištěm a domovem německého známého lyžaře Markuse Wasmeierse, kterého můžete potkat na sjezdovkách, ale i na procházce městečkem. Neočekávejte však od lyžování v Schliersee/Spitzingsee žádné extrémy! Přijde si zde na své lyžař či sportovec, který přijede s očekáváním klidné a romantické zimní dovolené s lyžováním jako příjemným doplňkem pobytu. Pokud přesto zatoužíte po sportovnější jízdě, zkuste třeba sjezdovku Roßkopf-Abfahrt, která je vhodná pro freeride.

V údolí se nabízí mnoho dalších sportovních aktivit – např. upravené běžecké stopy a trasy pro procházky zimní krajinou a bezpočet pohostinných horských chat a hostinců. V lyžařském areálu se také nachází množství lyžařských škol, které pomohou Vám i vašim dětem zvládnout správnou techniku lyžování.

zobrazit celý text