Schliersee a Spitzingsee

2

Kraj: Oberbayern

Německo

(980m - 1900m)

Zimní Alpy
Schliersee a Spitzingsee

Vzdálenosti:

od Prahy 449 km
od Brna 541 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 11 km Střední sjezdovky 9 km Težké sjezdovky 5 km

Gondola1 Sedačková lanovka3 Poma12 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 20100 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Předpověď počasí

NE dešťové přeháňky 10/11°C ve větru 9°C

PO dešťové přeháňky 13/14°C ve větru 13°C

ÚT dešťové přeháňky 16/16°C ve větru 16°C

Zdroj: www.snow-forecast.com

Historie počasí | Detail počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Schliersee a Spitzingsee, Bavorské Alpy, Německo
Oblast Schliersee/Spitzingsee tvoří společně se sousedícím Tegernsee okouzlující trojúhelník tří přírodních jezer. První turisté objevili oblast Schliersee před necelými sto lety. Od té doby se Schliersee vyvinulo v rodinné středisko pro aktivní rodinnou dovolenou a v poslední době se také stále více profiluje jako odpočinkové a relaxační centrum. Přesto, že oblast Schliersee/Spitzingsee je díky své vzdálenosti od Mnichova (60 km) oblíbeným víkendovým ski areálem jeho obyvatel, příroda, která jej obklopuje, je na rozdíl od sousedního Tegernsee ovlivněna zvýšeným turistickým ruchem jen v malé míře.

Tato okouzlující bavorská krajina je také rodištěm a domovem německého známého lyžaře Markuse Wasmeierse, kterého můžete potkat na sjezdovkách, ale i na procházce městečkem. Neočekávejte však od lyžování v Schliersee/Spitzingsee žádné extrémy! Přijde si zde na své lyžař či sportovec, který přijede s očekáváním klidné a romantické zimní dovolené s lyžováním jako příjemným doplňkem pobytu. Pokud přesto zatoužíte po sportovnější jízdě, zkuste třeba sjezdovku Roßkopf-Abfahrt, která je vhodná pro freeride.

V údolí se nabízí mnoho dalších sportovních aktivit – např. upravené běžecké stopy a trasy pro procházky zimní krajinou a bezpočet pohostinných horských chat a hostinců. V lyžařském areálu se také nachází množství lyžařských škol, které pomohou Vám i vašim dětem zvládnout správnou techniku lyžování.

zobrazit celý text