Reit im Winkl

3

Kraj: Oberbayern

Německo

(695m - 1860m)

Zimní Alpy
Reit im Winkl

Vzdálenosti:

od Prahy 390 km
od Brna 470 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 18 km Střední sjezdovky 22 km Težké sjezdovky 2 km

Gondola2 Sedačková lanovka9 Poma2 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 27000 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Akce na skipasy a novinky

 

zobrazit celý text

Profil střediska

Reit im Winkl, Bavorské Alpy, Německo
Reit im Winkl Vás čeká jen asi 300 km od českých hranic, v kouzelném alpském údolí v jižním Bavorsku, mezi Salzburgem a Mnichovem, a to pouhých 25 km od dálnice, která spojuje tato města.

Winkelmoonsalm u Reitu im Winkel tvoří s Kammerköhr-Steinplattem rozsáhlý ski areál. Vykazuje nadprůměrnou sněhovou spolehlivost, proto se hodí i pro jarní lyžování, a nabízí všem, kteří holdují zimnímu sportu, mnoho zábavy a radostí. V maratonu závodů (klasické lyžování, biatlon) zaskakuje Reit im Winkel nezřídka za konkurenční střediska, která v danou chvíli postrádají dostatek sněhu. Abychom dospěli bez auta k horské planině, musíme nejpozději v Segatterlu využít pendlujícího ski busu.

Kammerköhr –Steinplatte lze dosáhnout i z tyrolského střediska Waidringu.Ve výšce 1 100 až 1 800 m se otevírá zejména těm méně zdatným lyžařům pravý ráj. Zkušení se ihned odeberou ke vleku ke Steinplatte, kde vyzkouší úzkou a místy zledovatělou sjezdovku do Seegatterlu.

Milovníci hlubokého sněhu a freeridu naleznou na Dürnbachhornu oblast i pro svou zábavu. Pro začátečníky je vhodný Valmberg a cvičný areál v údolí. Dole v mírně zvlněných údolích si běžkaři přijdou víc než na své - stopy vedou až do Ruhpoldingu a Inzellu. Hostům je k dispozici také náročná stopa světového poháru, která je vhodná spíše pro zkušené běžkaře.

Nabídka aprés-ski aktivit je široká - kromě sáňkování, bruslení, pěších túr nebo jízdy s koňským spřežením nabízí Reit im Winkl i snowtubing, při kterém se absolvuje zábavný sjezd na nafouklé duši. S oblibou bývá navštěvováno tenisové centrum a ze dřeva vybudované lázně. Klimatické lázně Reit im Winkl kladou důraz na úroveň gastronomie a hoteliérství. Příkladem je restaurace Landsguthof mnohonásobné světové lyžařské mistryně Rosy Mittermaierové.

zobrazit celý text