Alpspitze/Edelsberg (Nesselwang)

Středisko: Ostallgäu

(900m - 1463m)

Alpspitze/Edelsberg (Nesselwang)

Vzdálenosti:

od Prahy 503 km
od Brna 640 km

Ostallgäu, Allgäuské Alpy, Německo
Již králové prožívali kouzlo této na kontrasty bohaté krajiny při severním okraji Alp. Hory a jezera z dávné doby ledové zde leží těsně vedle sebe a v harmonii s nespočetnými malými městečky a vesničkami. To je místo, kam dychtiví fanoušci zimních radovánek jezdí trávit královské prázdniny.

Zimní dovolená v tomto kousku nádherné země bývá neobyčejným zážitkem. Zřídka dochází k tak harmonickému propojení kultury a přírody jako je tomu právě v oblasti Ostallgäu. Na úpatí divokého horského světa Ammergauerských a Allgäuských Alp se vyjímá mnohotvárná přírodní krajina se zakulacenými vrcholy morén a s četnými většími i menšími jezery.

Lyžařské vesnice od Traugauchu na východě až po Nesselvang na západě se seskupují před horami v elegantní půlkruh, ale netvoří jeden kompaktní ski areál. Vleky a sedačky příznivce lyžařských a snowboardingových radovánek donesou k 60 km sjezdových tratí, snowparku, funparku a boardercrossu. Ještě více se na své zimní dovolené zaradují příznivci nordického sportu. Více než 250 km upravovaných běžeckých tratí se tu navzájem proplétá a tvoří tak kompaktní síť.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 5 km Střední sjezdovky 2 km

Gondola2 Sedačková lanovka1 Poma5 Umělé zasněžování

Přeprava: 6800 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu