Söllereck/Höllwies

Středisko: Oberstdorf

(820m - 1450m)

Söllereck/Höllwies

Vzdálenosti:

od Prahy 544 km
od Brna 706 km

Oberstdorf, Allgäuské Alpy, Německo
Není jednoduché popsat okouzlující krásu. Žádná fotka nám nezprostředkuje vůni louky nebo svěží alpský vánek. Proto nikdo neudělá chybu, když na své zimní dovolené navštíví aspoň jedno ze sedmi kouzelných údolí v Oberstdorfu. Každé údolí je jiné, ale zároveň každé má svůj nezaměnitelný šarm a kouzlo a každopádně patří k nejslunečnějším oblastem v Bavorsku.

Lyžařská střediska Nebelhorn, Fellhorn a Söllereck jsou pro lyžaře a snowboardisty hotový ráj. Není divu, protože nabízí 56 km sjezdovek, z toho jsou víc než tři čtvrtiny zasněžované, 25 lanovek, nesčetně mnoho možností ubytování a občerstvení a samozřejmě spoustu sluníčka. Takovému lákadlu nelze přece odolat. V Nebelhornu se nachází 7,5 km dlouhá lanovka, která je nejdelší lanovkou na německé straně Alp!

Pro rodiče s dětmi jsou samozřejmostí lyžařské školy a školky pro jejich malé ratolesti. Náročnost sjezdovek je různorodá – od těch nejjednodušších až po ty neprudší pro opravdu zdatné profesionály. I snowboarding zde má své místo – zábavu zaručí prudké U-rampy, a zábavné parky se spoustou jedinečných atrakcí.

Nabídka aprés-ski aktivit je v oblasti Oberstdorfu bohatá. Vesnice se rozvíjela v poklidu, bez výraznějších událostí, a podařilo se jí dospět do vynikajícího sportovního střediska s moderním vybavením, včetně plaveckých bazénů, kluziště a olympijského skokanského můstku.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 6 km Střední sjezdovky 6 km

Gondola1 Poma4 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 5690 osob/hod

Interaktivní skipama: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

22.2.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 100cm

Sníh v údolí: 60cm

Poslední sněžení: 21.2.18

Typ sněhu: tvrdý

Lanovek v provozu: 5/5

Sjezdovek v provozu: 13/13km

Funpark : otevřeno

Ve středisku: Oberstdorf/Soellereck

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu