Fellhorn-Kanzelwand

Středisko: Oberstdorf

(920m - 1967m)

Fellhorn-Kanzelwand

Vzdálenosti:

od Prahy 550 km
od Brna 712 km

Oberstdorf, Allgäuské Alpy, Německo
Není jednoduché popsat okouzlující krásu. Žádná fotka nám nezprostředkuje vůni louky nebo svěží alpský vánek. Proto nikdo neudělá chybu, když na své zimní dovolené navštíví aspoň jedno ze sedmi kouzelných údolí v Oberstdorfu. Každé údolí je jiné, ale zároveň každé má svůj nezaměnitelný šarm a kouzlo a každopádně patří k nejslunečnějším oblastem v Bavorsku.

Lyžařská střediska Nebelhorn, Fellhorn a Söllereck jsou pro lyžaře a snowboardisty hotový ráj. Není divu, protože nabízí 56 km sjezdovek, z toho jsou víc než tři čtvrtiny zasněžované, 25 lanovek, nesčetně mnoho možností ubytování a občerstvení a samozřejmě spoustu sluníčka. Takovému lákadlu nelze přece odolat. V Nebelhornu se nachází 7,5 km dlouhá lanovka, která je nejdelší lanovkou na německé straně Alp!

Pro rodiče s dětmi jsou samozřejmostí lyžařské školy a školky pro jejich malé ratolesti. Náročnost sjezdovek je různorodá – od těch nejjednodušších až po ty neprudší pro opravdu zdatné profesionály. I snowboarding zde má své místo – zábavu zaručí prudké U-rampy, a zábavné parky se spoustou jedinečných atrakcí.

Nabídka aprés-ski aktivit je v oblasti Oberstdorfu bohatá. Vesnice se rozvíjela v poklidu, bez výraznějších událostí, a podařilo se jí dospět do vynikajícího sportovního střediska s moderním vybavením, včetně plaveckých bazénů, kluziště a olympijského skokanského můstku.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 10 km Střední sjezdovky 19 km Težké sjezdovky 3 km

Kabinová lanovka2 Gondola2 Sedačková lanovka6 Poma4 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 22076 osob/hod

Interaktivní skipama: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

19.1.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 150cm

Sníh v údolí: 40cm

Poslední sněžení: 18.1.18

Typ sněhu: tvrdý

Lanovek v provozu: 3/14

Sjezdovek v provozu: 3/34km

Ve středisku: Oberstdorf/Fellhorn-Kanzelwand

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu