Kolben

Středisko: Oberammergau

(860m - 1276m)

Kolben

Vzdálenosti:

od Prahy 472 km
od Brna 578 km

Oberammergau, Ammergauerské Alpy, Německo
Nenápadné malé městečko na úpatí Ammertauerských Alp je proslulé nejen jako významný lyžařský areál a centrum zimní dovolené. Přesto, že leží poněkud ve stínu svého slavného souseda Garmisch-Partenkirchen, má i tak svým návštěvníkům co nabídnout.

Ve ski areálu tohoto městečka se nachází převážně středně lehké sjezdovky, na kterých se uplatní hlavně rodiče vyučující své ratolesti lyžařskému umění. Kvůli malému počtu sjezdových tratí zde není moc příležitostí pro snowboarding.

Mnohem více příležitostí se zde ale najde pro běžkování. 100 km upravovaných tratí jistě potěší všechny milovníky tohoto sportu. Zvláště 55 km dlouhá trať krále Ludvíka jistě stojí za vyzkoušení. Nelyžaře uvede v úžas 5 km dlouhá sáňkařská dráha v Unterammergau.

Oberammergau je proslulé nejen sportem. Kloubí se zde dlouhá kulturní tradice s moderními přístupy. Díky moderní infrastruktuře zde najdete rozmanitou nabídku aprés-ski aktivit. Světově známým počinem je pořádání představení pašijové hry konané jednou za deset let, která se v městečku hraje už od roku 1634. Další představení je naplánováno na rok 2020.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 7 km Střední sjezdovky 1 km

Sedačková lanovka1 Poma8 Umělé zasněžování

Přeprava: 5800 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

24.1.18 středisko otevřeno

Sníh na sjezdovkách: 146cm

Sníh v údolí: 60cm

Poslední sněžení: 23.1.18

Typ sněhu: nový

Lanovek v provozu: 8/9

Sjezdovek v provozu: 8/8km

Funpark : otevřeno

Ve středisku: Oberammergau/Kolbensattel

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu