Lenggries

3

Kraj: Oberbayern

Německo

(700m - 1700m)

Zimní Alpy
Lenggries

Vzdálenosti:

od Prahy 446 km
od Brna 530 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 8 km Střední sjezdovky 22 km Težké sjezdovky 4 km

Gondola1 Sedačková lanovka4 Poma11 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 19100 osob/hod

Skimapa: 1

Webkamera: 1 | 2 | 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Lenggries, Wallis,  Německo
Ski areál Brauneck u Lenggriesu leží takřka před branami Mnichova. Nachází se zde lehké, pro rodiny vhodné sjezdovky, ale také sjezdovka světového poháru s oblastí hlubokého sněhu vhodná pro freeride, dále areály pro snowboarding i tratě pro běžkaře. Lenggries pokrývá celé spektrum zájmů nadšenců přírody a zimních sportů.

Nejpozoruhodnější sjezdovka lyžařského areálu Lenggries je bezesporu sjezdovka světového poháru „Grosse Garland“. Je to skutečně příkrá, kopcovitá a, vzhledem k jižní poloze, zledovatělá sjezdovka, kterou lze doporučit jen opravdu velmi dobrým lyžařům. Na dolním konci navazuje „Garland Hang“, který láká příznivce snowboardingu. Většina ostatních sjezdovek Lenggries je více rodinného charakteru.

Zvláštností v Lenggries je dětský ski park , kde místo vleku malé lyžaře vytahuje nahoru dopravní pás. Sjezdovka pro děti je ozdobena pestrými figurami. Areál včetně sáňkařské dráhy je samozřejmě vypreparovaný sněžnými děly a je vhodný pro rodinnou dovolenou.

Nabídka pro běžkaře je také bohatá. Isarwinklem probíhají četné značené kilometry tratí. Převážně lehké tratě s malým stoupáním a s nádherným otevřeným výhledem jsou určeny všem věkovým skupinám. Pro ambiciózní sportovce se zde nabízí trať Skauting. Výšková stopa v Engstalu leží mezi impozantními 1 000 a 1 200 metry a většinou je sjízdná až do konce dubna, takže i jarní lyžování zde připadá v úvahu.

zobrazit celý text