Hörnerdörfer

2

Kraj: Allgäu

Německo

(761m - 1700m)

Zimní Alpy
Hörnerdörfer

Skioblasti: Fischen | Ofterschwang | Grasgehren-Riedbergerhorn | Bolsterlang | Balderschwang

Vzdálenosti:

od Prahy 538 km
od Brna 697 km

Diskuze ke středisku:

0 příspěvků
zobrazit všechny

Lyže:

Snowboard:

Běžky:

Přidat hodnocení

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 30 km Střední sjezdovky 32 km Težké sjezdovky 12 km

Gondola6 Sedačková lanovka14 Poma21 Umělé zasněžování Skibus zdarma

Přeprava: 37680 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

Sněhová předpověď není k dispozici.

Historie sněhu

Profil střediska

Hörnerdörfe, Allgäuské Alpy, Německo
Každý z pěti lyžařských areálů v oblasti Hörnergruppe má svým lyžařům co nabídnout. Přijíždíme-li poprvé ze Sonthofenu do lázeňského střediska Fischen, může se stát, že z nadšení z krásy stále se přibližujícího hlavního horského hřebenu Allgäu sotva zaregistruje vrchovinu po obou stranách Illerského údolí. Toto přehlédnutí si mírně zakulacené vrcholky Riedberger Hornu v žádném případě nezaslouží.

Mírné svahy u Fischenu ležící při východním okraji střediska se hodí hlavně pro začátečníky a děti. Zřetelně větší je nabídka sjezdovek na jiných místech horského území Hörnergruppe, např. v lyžařském ráji Grasgehren. Zde se nachází sjezdovky všech stupňů náročnosti, avšak náročnější lyžaře láká především FIS sjezdovka Gelbhasenkopfu.

Celé středisko je protkáno hustou pavučinou běžeckých tratí všech stupňů náročnosti. Většina běžeckých tras v Hörnerském turistickém areálu patří do kategorie „požitkových“, pouze ve výše uloženém Balderschwangu se nachází sportovně náročnější stopy. Všechna lyžařská střediska Hörnerdörfe jsou zasněžovaná a nabízí tak perfektně upravené sjezdovky pro lyžařské nadšence.

Kdo by se chtěl dozvědět jak vznikají proslulé díry v allgäuerském ementálském sýru, ten může toto tajemství odhalit v alpském Ornachu nebo Bolsterlangu. Sportovněji založení hosté, kteří si chtějí na chvilku odpočinout od prkének, mohou využít rozsáhlé nabídky aprés-ski sportovních aktivit - např. tenis, squash, bedminton nebo aerobik. Zimní dovolená na takovém místě je nevšedním zážitkem.

zobrazit celý text