Alpsee-Bergwelt

Středisko: Grünten a Mittag-Ski-Center

(730m - 1490m)

Alpsee-Bergwelt

Vzdálenosti:

od Prahy 541 km
od Brna 703 km

Grünten a Mittag-Ski-Center, Allgäuské Alpy, Německo
Strážce Allgäu - „Wächter des Allgäus“ - tak je nazývána nápadná, zdaleka viditelná hora Grünten u Rettenbergu. Podobně jako Mittag-Ski-Center a Alpsee-Skizirkus u Immenstadtu, tak i svahy Sonthofenu jsou lákavým cílem pro zimní dovolenou každého lyžařského profesionála.

Lyžařské středisko v okolí Sonthofenu je prezentováno jako středisko zimních sportů celé oblasti Allgäu. Všechny lyžařské svahy tohoto kraje jsou v okruhu 30 kilometrů dosažitelné autem, jako např. Rettenberg a Kranzegg s majestátní horou Grünten (1 650m), vzdálených od Sonthofenu jen 8 km.

Znalci oceňují jistotu dobrých sněhových podmínek severních svahů Grünten, kde i jarní lyžování je příjemnou záležitostí. V obrovském lyžařském areálu lze volit mezi četnými, na míru lyžařskému umění šitými variantami sjezdovek. Rozsáhlá síť běžeckých stop o celkové délce téměř 100 km nabízí ideální podmínky k dlouhým běžeckým výkonům. U-rampa u Rettenbergu pro snowboarding má své místo.

Nádheru zimní krajiny lze prožívat i obyčejnými túrami po okolí. Kolem masivu Grünten probíhá panoramatická stezka - Allgaüer Schneeschuh-Panorama. Nabídka aprés-ski je rozsáhlá, počínaje rodinnými túrami až po náročné sportovní výkony.

Zavřít
Mapu

Celkové podmínky

Sjezdovky:

Lehké sjezdovky 4 km Střední sjezdovky 4 km Težké sjezdovky 3 km

Sedačková lanovka1 Poma4

Přeprava: 3700 osob/hod

Skimapa: 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí není k dispozici.

Historie počasí

Sněhové zpravodajství

13.12.18

Sníh na sjezdovkách: 40cm

Sníh v údolí: 1cm

Typ sněhu: prachový

Ve středisku: Immenstadt/Mittag Ski Center

Zdroj: www.skiresort-service.com

Historie sněhu